Evropská aerolinie zavádí zóny „jenom pro dospělé“

Po vzoru některých mezinárodních společností, jakou je například AirAsia se prvním evropským dopravcem, který nabízí službu zón pro dospělé stává turecká aerolinie Corendon.

Zdroj: David McBee, Pexels

Zóna pro dospělé bude zatím dostupná v letadlech na trase mezi Amsterdamem a karibským ostrovem Curaçao, přičemž bude zpřístupněná pro cestující starší než 16 let. Dopravce by měl službu začít nabízet už v listopadu letošního roku.

Zónu pro dospělé společnost umístila do  přední části letadla. Bude disponovat kapacitou 93 sedadel, přičemž od zbytku prostoru jí budou dělit stěny a závěsy. Za místo si cestující připlatí, a to sumou 45 eur v každém směru. V zóně bude také devět sedadel s větším prostorem pro nohy, za dodatečných 100 eur.

Zakladatel Corendonu Atilay Uslu uvedl, že cílem oddělené zóny je naplnit potřeby klientů, kteří hledají na palubě letu více klidu. Zároveň by se tak rodiče, cestující s malými dětmi, nemuseli znepokojovat rušením ostatních pasažérů.

I když v Evropském prostředí je Corendon průkopníkem, ve světovém měřítku se nejedná o úplnou novinku. Podobnou službu už nabízí například aerolinka AirAsia, která má na některých delších letech tichou zónu pro cestující, kterí dovršili 12 let. Stejné věkové omezení mají také kabiny ScootinSilence levného dopravce Scoot.

Cestující se zdají být potěšení nejnovější službou. Dle průzkumu magazínu Newsweek, považuje 60% zavedení zón pro dospělé v hromadné dopravě za pozitivní změnu.

Zdroj: Euronews Travel