Postava Big Daddy ze hry Bioshock
Zdroj: Netflix

Film Bioshock pro Netflix natočí režisér Hunger Games

Streamovací služba Netflix připravuje film podle hry Bioshock. Režie se ujme Francis Lawrence, který natočil snímky Já, Legenda nebo Hunger Games.

Na počátku letošního roku přišel Netflix s oznámením, že chystá další obsah inspirovaný herními předlohami. Tentokrát půjde o film podle akční střílečky Bioshock, která poprvé vyšla v roce 2007. Přestože snímek ještě nemá datum premiéry, streamovací služba nyní oznámila jména některých tvůrců.

Bioshock se odehrává ve městě Rapture, které se nachází pod vodní hladinou
Bioshock se odehrává ve městě Rapture, které se nachází pod vodní hladinou. Zdroj: 2K Games

Na režisérskou židli usedne Francis Lawrence, jenž natočil například Já, Legenda s Willem Smithem nebo komiksem inspirovaného Constantina. V případě filmů zobrazujících dystopickou společnost také není úplný nováček, protože natočil i Hunger Games. K němu se připojí scénárista Michael Green, který pracoval třeba na pokračovaní Blade Runnera nebo na Loganovi.

Samotný první díl Bioshocku sice spadá do žánru stříleček z pohledu první osoby, ale obsahuje také RPG prvky. Kromě rozmanitého arzenálu zbraní v něm totiž najdete i plazmidy, které hrdinovi propůjčují schopnosti podobné magii a v průběhu hraní je můžete vylepšovat.

Hra navíc nabízí rozlehlý svět v podobě podmořského města Rapture, které je vystavěné ve stylu art deco. Právě prostředí může být pro tvůrce filmu zajímavou výzvou, protože i díky tomu titul působí tísnivou atmosférou a napětím. Navíc, věrní fanoušci jsou možná zvědaví, zdali se dočkají i legendární záporné postavy Big Daddy.

Ve hře můžete využívat i plazmidy, které vám dodají zvláštní schopnosti. Zdroj: 2K Games

Streamovací služba už v současnosti má nějaký obsah podle her. Pustit si můžete třeba seriál Arcane, Castlevania, The Cuphead Show nebo Tekken: Bloodline. Mimo jiné připravuje také adaptaci titulu Horizon: Zero Dawn, který byl dlouhou dobu exkluzivitou pro PlayStation 4.

Zdroj: Netflix, 2K Games