Dungeons & Dragons
Zdroj: Timothy Dykes, Unsplash

Hra Dungeons & Dragons se ze stolu přenese na filmová plátna

Kultovní desková hra Dungeons & Dragons se stala inspirací pro nový stejnojmenný film s podtitulem Honor Among Thieves. Studio Paramount Pictures tento týden vypustilo první trailer.

Dungeons & Dragons (D&D) je fantasy hra na hrdiny, kterou vydala společnost Wizard of the Coast poprvé už v roce 1974. Původ této hry vychází ze stolních her a považuje se za stavební kámen moderního RPG (role-playing games). Zájem o D&D v poslední době znovu rozdmýchal mimo jiné populární seriál Stranger Things, kde tvoří jeden ze stěžejních prvků.

Zdroj: Liuzishan, Freepik

Ve hře D&D si hráči vytváří ve fiktivním světě své avatary, se kterými se společně snaží splnit hrdinské úkoly. Fantazii se v této hře meze nekladou. Jednotlivé kampaně tak mohou trvat od několika desítek minut až po několik let. Ve hře vždy vystupuje jeden hráč jako Dungeon Master, který dohlíží na ostatní, zda hrají v souladu s pravidly, a vypráví příběh. V současné době lze zakoupit mnoho předem vytvořených kampaní, anebo si jednoduše můžete vzít papír a tužku a psát svůj příběh sami.

Zloději mají zachránit svět

Chystaný film se zaměří na skupinu zlodějů, kteří svými činy omylem do světa vypustili obrovské zlo. I když tato parta nepatří mezi nejčestnější obyvatele tamního světa, ve chvíli, když dojde na nejhorší, budou muset být schopni táhnout za jeden provaz a zlo porazit. Ve filmu si zahraje Chris Pine, kterému po boku stane například Michelle Rodriguez či Sophia Lillis a nebude také chybět Hugh Grant.

Premiéra filmu se chystá na duben 2023, kdy film dorazí do kin. Fanoušci D&D mohou jen doufat, že se snímek povede víc, než jeho předchůdce z roku 2000. Ten si nevysloužil příliš kladná hodnocení.

Trailer k filmu Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves.

Zdroj: Paramount Pictures