Stůl z kolekce Obegränsad
Zdroj: IKEA

IKEA ukázala gramofon, který vytvořila ve spolupráci s hudebníky

Švédský řetězec s nábytkem IKEA ukázal část podzimní kolekce Obegränsad, na které spolupracoval s triem hudebníků Swedish House Mafia. Její součástí je kromě nábytku i gramofon.

IKEA ukázala novou řadu, kam patří stůl či křeslo a další nábytek, což asi nikoho nepřekvapí. Jenže součástí kolekce s názvem Obegränsad je i gramofon. Na vzniku a vzhledu všech produktů se podílelo hudební uskupení Swedish House Mafia, které tvoří elektronickou hudbu. Název Obegränsad poprvé zazněl na letošním Design Weeku v Miláně a znamená „neomezený“.

Přehrávač má odrážet nadčasovost a radost z poslechu hudby na vinylových deskách. Pro jeho napájení bude sloužit USB konektor. Bohužel nepodporuje Bluetooth, takže reproduktory půjdou připojit pouze kabelem. Co se týče vzhledu, návrháři kladly velký důraz na minimalismus.

„Design podporuje tvorbu, přehrávání, zábavu i pouhé nastavení nálady,“ říká Swedish House Mafia. Ve spolupráci s hudební skupinou vzniká celá řada Obegränsad a dohromady v ní bude více než 20 výrobků do domácnosti. Mimo jiné i upravená verze ikonické modré tašky FRAKTA. Případní zájemci musí s nákupem počkat do letošního podzimu, kdy kolekce dorazí do obchodů.

Zdroj: IKEA