Jednodolarové bankovky
Zdroj: Pixabay

Jednodolarová bankovka podepsaná Elonem Muskem se dostala do dražby

Fanoušci práce podnikatele Elona Muska pravděpodobně skočí po nové nabídce aukčního domu RR Auction. Draží se zde bankovka s Muskovým podpisem a další sběratelské předměty spojené s tímto miliardářem.

Bývalá přítelkyně Elona Muska Jennifer Gwynne draží prostřednictvím RR Auction celkem 21 předmětů, které jsou spojeny s jejich rok trvajícím vztahem. Ten navázali v půlce 90. let, ještě jako studenti Pensylvánské univerzity.

Jednodolarová bankovka s podpisem Elona Muska se dostala do dražby.
Jednodolarová bankovka podepsaná Elonem Muskem může mít hodnotu tisíců dolarů. Zdroj: Reynaldo Brigworkz, Pexels

Kolekce dražených předmětů obsahuje několik fotografií, které zachycují mladého Muska během jeho studentských let. Tedy dlouho předtím, než založil kosmickou společnost SpaceX a stal se ředitelem automobilky Tesla. Kromě fotografií Gwynne do dražby vložila i zlatý náhrdelník, který od Muska dostala jako dárek k Vánocům, ručně psané přání a také bankovku s jeho autogramem.

Bankovka má hodnotu jednoho dolaru a jsou na ní černou barvou ručně napsána písmena E a M. Je v perfektním stavu. Kromě toho na ní není vůbec nic zajímavého, ale i přesto na ni zájemci přihazují. Aktuálně se draží za 3900 dolarů (zhruba 95 tisíc korun) a odhaduje se, že cena do konce aukce povyskočí minimálně na 5 tisíc dolarů. Online dražba trvá až do 23. září.

Podle informací, které přinesl magazín The People, se Gwynne předmětů zbavuje, protože chce konečně hodit tento vztah za hlavu. Získané peníze použije na financování vysokoškolských studií svého nevlastního syna.

Zdroj: RR Auction, People, DailyMail, Hypebeast