Bezkempu míří na milovníky kempování na divoko
Zdroj: Stijn te Strake, Unsplash

Kde se dá stanovat na divoko? Poradí aplikace Bezkempu

Platforma Bezkempu pomáhá cestovatelům, kteří se chtějí vyhnout přeplněným kempům a problémům se zákonem. Při cestování mohou nově využít také stejnojmennou aplikaci.

Aplikace Bezkempu vznikla hlavně kvůli tomu, že uživatelé stejnojmenné online platformy chtěli větší komfort a přívětivost. Oproti webu nabízí offline režim, který využijete zejména pokud jste na místě bez signálu a internetu. Kromě toho nabízí snazší přístup ke komunikaci s majitelem pozemku, kde chcete kempovat.

Bezkempu nabízí místa pro kempování
Na Bezkempu najdete soukromé pozemky, kde můžete kempovat. Zdroj: Victor Larracuente, Unsplash

Zakladatelé chtějí v budoucnu přidávat i další funkce. „V databázi si budou moci lidé zarezervovat obytný vůz a zjišťovat spoustu dalších praktických informací. Od turistických zajímavostí, přes studánky, kde načerpat vodu, až po ryze pragmatická doporučení, jako například kde vylít chemické WC,“ dodává jeden ze zakladatelů Michal Strnad.

Aplikace vznikla jako alternativa k online platformě Bezkempu, kterou založil Michal Strnad a bratři Petr a Pavel Nohejlovi. Cílí na lidi, kteří chtějí na cestách zastavit mimo kemp a vyhnout se problémům s povolením. Nabízí téměř 2 tisíce míst na soukromých pozemcích v České republice. Majitelé jednotlivých míst samozřejmě se zařazením ve službě a případnými návštěvníky souhlasí. Jednotlivé lokality jsou rozdělené do 23 kategorií, jako jsou les, ovocný sad a další.

Aplikace je dostupná pro iOS a Android.

Zdroj: PressMob, Bezkempu