Forbidden Forest Experience
Warner Bros. & Thinkwell Group

Láká vás noční procházka Zapovězeným lesem? Na podzim to bude možné

Fanoušci Harryho Pottera dostanou další příležitost zažít jeho magický svět na vlastní kůži. Na podzim se ve Velké Británii otevírá noční lesní stezka s názvem Harry Potter: Forbidden Forest Experience.

Jak je všem fanouškům Harryho Pottera známo, studenti Bradavic se nesmí do hlubin Zapovězeného lesa vydat bez doprovodu učitele. Tmavý a hustý les se totiž hemží magickými tvory, kteří mohou být i životu nebezpeční. Nová noční stezka Harry Potter: Forbidden Forest Experience ale nebude tak děsivá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jedná se o rodinnou atrakci přístupnou i dětem.

Forbidden Forest Experience
Zdroj: Pixabay

Kouzelníkem na vlastní kůži

Stezka má nabídnout interaktivní zážitek, který umožní se na chvíli vžít do role kouzelníka a objevovat svět známý z děl o Harrym Potterovi a filmů Fantastická zvířata. Návštěvníci se budou po setmění procházet lesem po osvětlené stezce a za speciálních zvukových a světelných efektů potkávat kouzelné tvory a postavy z magického světa. Budou si také moct hůlkou vyčarovat patrona nebo se zastavit ve vesnici na tematické občerstvení.

Atrakce otevírá své brány od letošního října v lesích Arley Hall & Gardens v Cheshire ve Velké Británii. Každý večer proběhne několik prohlídek. Ceny vstupenek začínají na 19 librách (zhruba 570 korun) a zdražují se v závislosti na datu a času. Samotný zážitek trvá přibližně 60 až 90 minut.

Nová stezka rozšiřuje nabídku zážitků, které mají fanoušci Harryho Pottera aktuálně k dispozici. Od roku 2010 mohou navštívit populární zábavní park The Wizarding World of Harry Potter v Orlandu v USA. Známé je také Warner Bros studio Harryho Pottera na okraji Londýna, kde se příběhy natáčely.