SWCSummit
SWCSummit

Pražský SWCSummit přidává na seznam hostů další významná jména

Ústřední hvězdou letošního Startup World Cup & Summitu, který se uskuteční 5. a 6. října v Praze, bude spoluzakladatel společnosti Apple a legenda počítačového inženýrství Steve Wozniak. Doplní ho ale i další neméně významné osobnosti. Na akci vystoupí například Esther Wojcicki nebo Kyle Corbitt.

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je jednou z nejvýznamnějších startupových akcí v Evropě. Spojuje dvě akce do jedné: Summit, kde se potkávají startupy, investoři a zástupci korporací z celé Evropy, a současně také evropské kontinentální finále celosvětové soutěže, která vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace a najít nejlepší startupy na světě. Pražští organizátoři si vydobyli privilegium pořádat celoevropské finále opakovaně. Letos, stejně jako v předchozích ročnících, akci navštíví řada významných řečníků.

Esther Wojcicki: „kmotra ze Sillicon Valley“

Novinářka a pedagožka Esther Wojcicki je v Silicon Valley pojmem. Sám Steve Jobs se netajil tím, že pro něj byla ohromnou inspirací. Dokonce mentorovala jeho dceru Lisu. Wojcicki proslula svou pedagogickou metodou nazývanou „TRICK“ – založenou na důvěře, respektu, nezávislosti, spolupráci a milém přístupu. Pomocí této metody dokázala přivést k úspěchu nejen stovky žáků, které učí na střední škole, ale i své tři úspěšné dcery. I proto se jí říká „kmotra Silicon Valley“. Jedna z jejích dcer je v současnosti CEO YouTube, druhá je uznávanou antropoložkou a univerzitní profesorkou a třetí vede vlastní úspěšný startup 23andMe, který má směle nakročeno k tomu stát se unicornem.

Právě o výchově úspěšných napsala Esther bestseller How to Raise Successful People, který zejména v uplynulém covidovém roce trhal prodejní rekordy. Na výchovu a budování zdravých vztahů mezi dětmi a rodiči se zaměří i během svého vystoupení na letošním SWCSummitu.

Kyle Corbitt: tvůrce „Tinderu“ pro zakladatele startupů

Softwarový inženýr Kyle Corbitt, který v minulosti spoluzaložil startup Emberall a pracoval pro Google, se stal ředitelem Y Combinatoru – jednoho z největších startupových inkubátorů na světě.

Corbitt vyvíjí softwarová řešení, která startupům pomáhají rychleji růst. Mimo jiné vytvořil i platformu, která pomáhá svést dohromady ideální spoluzakladatele. V rámci své přednášky na SWCSummitu se bude věnovat právě problematice hledání těch pravých partnerů při zakládání nového startupu.

SWCSummit jako Liga mistrů na poli startupů

Zlatým hřebem programu celého SWCSummitu bude vedle vystoupení zmíněných osobností také tradiční kontinentální finále soutěže Startup World Cup. O titul startupového „mistra Evropy“ se v netradičních kulisách cirkusového šapitó Azyl78 utkají startupy, které uspějí v předchozích regionálních kolech nebo přidružených startupových soutěžích.

„Letošním rokem posouváme prestiž celoevropského finále ještě výš než dřív, protože nově zastřešujeme také soutěže jako Czech Startup Challenge, Creative Business Cup, PowerMOTION a další. SWCSummit se tak stává něčím jako ‚Ligou mistrů‘ na poli startupových soutěží,“ vysvětluje ředitel akce Tomáš Cironis.

Hlavní hvězda SWCSummitu Steve Wozniak vystoupí ve středu 6. října kolem 18. hodiny – v čase, kdy se porota po představení všech finalistů bude radit o vítězi. Ten v rámci vyhlášení získá od pořadatelských společností Air Ventures a UP21 také potenciální investici ve výši 500 tisíc dolarů.

Zájemci můžou SWCSummit sledovat naživo přímo v místě konání v šapitó Azyl78 v pražské Stromovce, nebo online. Vstupenky zájemci pořídí na webu SWCSummit.

Zdroj: TZ