Spotify
Zdroj: Iggy Pacanowski, Unsplash

Máte přehled o svých předplatných? Zkuste si je zaznamenat do aplikace

Platíte si tolik předplatných, že o nich ztrácíte přehled? Pak vás možná zaujme aplikace Subly, díky které si je můžete přehledně zorganizovat.

Streamování hudby, filmů a seriálů, časopisy a noviny, úložiště v cloudu, cvičení, hry, doručování jídla. To vše a mnoho dalších služeb v dnešní době funguje na principu předplatného. Může tedy být těžké udržet si přehled o tom, co všechno platíte a kolik vlastně za předplatná dohromady utratíte. S odpovědí přichází platforma Subly, která funguje od roku 2021.

Mít dobrý přehled o všech předplatných může být těžké.
Mít dobrý přehled o všech předplatných může být těžké. Zdroj: Josh Appel, Unsplash

Subly funguje jako jednoduchý organizér předplatných. Nic dalšího s ní nepropojujete a nic přes ni neplatíte, pouze si platby zaznamenáváte. Každou platbu přidáte zvlášť a nastavíte si u ní výši a kategorii, případně rozlišovací barvu. Zadáte také, kdy vás čeká příští placení a můžete si na něj nastavit i upozornění. Kromě pravidelných měsíčních nebo ročních plateb do přehledu můžete zahrnout i jednorázově zaplacené částky, třeba doživotní licenci na nějaký software.

K čemu se dá použít?

Po přidání se vám jednotlivá předplatná zobrazují na přehledném dashboardu. V reportech pak vidíte nejen kolik dohromady platíte, ale i další grafy, díky kterým si můžete sami vyhodnotit, kde byste mohli případně ušetřit. Aplikace se může hodit i v případech, kdy si zařídíte zkušební verzi nějaké služby zdarma a chcete předejít tomu, aby se vám po určité době automaticky strhla z účtu plná částka, protože se zapomenete odhlásit. Zde si můžete pro tyto situace nastavit upozornění.

Platforma Subly je v základní verzi zdarma. V jejím rámci však můžete sledovat jen 10 různých předplatných, což může být pro někoho příliš omezující. Pro verze pak funguje („překvapivě“) na bázi předplatného a stojí 29 dolarů za rok. V rozšířené verzi platí omezení na evidenci 100 předplatných. Aplikace je v angličtině, ale můžete si zadat libovolnou měnu, ve které za předplatná platíte, včetně českých korun. Platforma zatím funguje pouze ve webovém rozhraní, ale autoři chystají i mobilní aplikaci.

Samozřejmě existuje i spousta dalších a komplexnějších aplikací, které slouží ke sledování financí a dají se do nich zahrnout všemožné příjmy a výdaje, archivovat doklady, vytvářet složité přehledy a podobně. Patří mezi ně například Spendee nebo Wallet. Platforma Subly je užitečná zejména pokud se chcete zaměřit speciálně na předplatná.