Instagram
Zdroj: Cottonbro studio, Pexels

Meta posiluje ochranu nezletilých uživatelů před podezřelými lidmi

Společnost Meta zavádí na sociálních sítích Facebook a Instagram další bezpečností prvky pro ochranu mladých uživatelů.

Mladí uživatelé Facebooku a Instagramu nyní budou lépe chráněni před podezřelými lidmi, kteří by je mohli obtěžovat prostřednictvím nevyžádaných zpráv. Za podezřelé přitom Meta považuje účty dospělých, které v nedávné době někdo mladý nahlásil nebo zablokoval.

Společnost Meta zavádí na sociální sítích Facebook a Instagram další bezpečností prvky pro ochranu mladých uživatelů.
Na Facebooku a Instagramu přibydou bezpečností prvky pro ochranu mladých uživatelů. Zdroj: Porapak Apichodilok, Pexels

Od pondělí 21. listopadu budou všichni uživatelé mladší 18 let po přihlášení k účtu na Facebooku přepnuti do soukromějšího nastavení. Mimo jiné se jim nebudou zobrazovat cizí dospělí lidé v doporučeních, tedy v sekcích Lidé, které možná znáte a Návrhy pro vás.

Dospívající také dostanou možnost oznámit, pokud se při používání aplikací budou cítit nepříjemně. Pokud na účtu někoho zablokují, Meta jim rovněž zašle informace, jak zacházet s nevhodnými zprávami, které od nich obdrželi, a vyzve je k tomu, aby tento účet nahlásili. Prostřednictvím nové formy oznámení navíc aplikace pobídne uživatele k tomu, aby tyto nástroje využívali.

Meta zároveň vyvíjí nové nástroje a zapojuje se do vzdělávacích aktivit, které by měly vést k zastavení šíření intimních fotografií, které mladí lidé rozesílají přes internet. Ať už dobrovolně, nebo protože se stali oběťmi vydírání.

Zdroj: TZ