Zdroj: Microsoft

Microsoft Teams přidal funkci pro uživatele znakového jazyka

Nová funkce Microsoft Teams vytváří větší, vysoce kvalitní zobrazení pro tlumočníky a znakující osoby v rámci konferenčních hovorů nebo prezentací.

Firma založená Billem Gatesem má pro svou videokonferenční platformu Microsoft Teams nové speciální zobrazení pro uživatele znakového jazyka. Ti mohou vybrat až dvě videa dalších účastníků, která se zafixují na centrálním místě, a znakující tak budou viditelní po celou dobu schůzky.

Zdroj: Microsoft

Správce videohovoru může stále takzvaně připnout některé účastníky, aniž by došlo k zásahu do videostreamů účastníků, kteří využívají znakový jazyk. Zobrazení ve znakovém jazyce je také osobní pro daného uživatele. Ostatní účastníci hovoru nebudou nijak upozorněni ani nebude změněno jejich vlastní nastavení.

Zobrazení ve znakovém jazyce jsou v současné době k dispozici k vyzkoušení ve veřejném náhledu, který si můžete osobně povolit, pokud jej má povolený i vaše organizace. Společnost uvádí, že v následujících týdnech se funkce rozšíří i do desktopových a webových klientů Teams pro komerční zákazníky.

Zdroj: Microsoft