Zdroj: Chad Madden, Unsplash

Jaké letošní vánoční reklamy musíte vidět na Vánoce?

Co by to bylo za Vánoce bez tematických reklam? V článku najdete nejlepších vánoční reklamy, které vás rozesmějí, povzbudí i dojmou.

V souvislosti se svátky vznikají i tematické reklamy. Jinak tomu není ani v případě Vánoc, které už jsou za rohem a přináší s sebou spoustu silných emocí a poselství. Většina z vás si možná vzpomene na populární spot od Kofoly, kde děvče s otcem narazí na divoké prase. V našem článku ale najdete několik letošních novinek. Zatímco některé jsou dojemné, jiné hýří vtipem a vánoční náladou.

vánoční stromek
S příchodem Vánoc vznikají i vánoční reklamy. Zdroj: Chris Benson, Unsplash

1. Skateboarding sbližuje i o Vánocích

John Lewis vsadil v letošním spotu nazvaném Začátečník na dospělého muže, který se urputně zkouší naučit jízdě na skateboardu, ale úplně mu to nejde. Možná se zdá, že zažívá krizí středního věku, přesto se nezdává. Finální rozuzlení je ovšem jiné a ukazuje naději, laskavost a důležitost lidské společnost. Ve skutečnosti se totiž připravuje, až doma přivítá Ellie, kterou v závěru přivádí sociální pracovnice. Děvče si shodou okolností přinese i skateboard.

2. Santa nechal vánoční vzkaz, který nepotěší

Vánoční reklama od Manscape sice nenese tak silné poselství jako jiné, ale má o to větší dávku vtipu. Firma vsadila na herce a komika Petea Davidsona, který pod stromeček dostal sadu produktů na holení. Nicméně po rozbalení zjistí, že už v ní něco chybí. Následně objeví scházející zastřihovač a vzkaz, kde mu Santa přeje veselé Vánoce a hladký nový rok. Nicméně kromě přání po sobě zanechal ještě cestičku z bílého ochlupení. Tvůrci kromě humoru využili také Amy Davidson, která je stejně jako ve spotu Davidsonovou matkou.

3. Může být vánoční reklama ještě šílenější

Firma Pringles spojila do jednoho spotu hned několik věcí. Samozřejmě je zaměřený na Vánoce a také jídlo, jenže ještě přibyl fotbal. Jak tohle všechno spolu souvisí? V první řadě od 20. listopadu do poloviny prosince probíhá mistrovství světa ve fotbale, a právě Pringles slouží jako svačina například ke sportovním přenosům. Navíc se o ně můžete podělit s kamarády. Druhým spojením je oslava a sdílení důležitých momentů, kam patří nejenom výhry ale zároveň i Vánoce. Kromě toho reklama nabízí šílené efekty, výbuchy všeho možného a rychlé střihy. Divoké provedení doplňuje také hudba.

4. Elf přináší Vánoce

Na vánoční filmovou klasiku vsadila společnosti Asda. Na pomoc si přizvala Willa Ferrella, který je známý kromě jiného také rolí ve snímku Elf z roku 2003. Právě z něj si spot bere inspiraci a herec se vrací do role usměvavého, trochu nešikovného, naivního elfa Buddyho. Když vstoupí do obchodního domu, vedoucí prodejny ho mylně pokládá za zájemce o práci a pochválí mu oděv. Na což dostane ráznou odpověď, že nejde o kostým. Ačkoliv práce Buddymu moc nejde, většinu činností dělá s úmyslem šířit dobrou náladu. Po zavírací době nakonec všechno napraví a vyzdobí celý obchod. Kromě komikova vtipu, hromady ozdob, neschází také trochu vánočního kýče.

5. Zadělejme trhliny ve společnosti

Závěrečná reklama vznikla pro německý řetězec Penny. Celý spot se odehrává v bytovém domě plném konfliktů, tudíž nečekejte roztomilé, usměvavé nebo zpívající lidi a koledy. Na rozdíl od ostatních se totiž věnuje různým vážným tématům, které v současnosti rezonují společností. V reklamě najdete odkaz například na ochranu klimatu, covid nebo válku na Ukrajině. Kromě toho naráží i na dlouhodobější otázky týkající se rasismu, migrace a ponižování. Stejně jako vznikají hádky mezi postavami, objevují se ve zdech budovy další praskliny. Nicméně vánoční reklama nemůže skončit špatně, takže v závěrečné scéně uvidíte usmíření mezi chlapcem a starší ženou. Celkové vyznění doplňují slova o sbližování a zacelování trhlin ve společnosti.

Zdroj: John Lewis Partnership, Trend Hunter, Penny, Ads of the World,