Nevíte, co si pustit na Netflixu? Platforma zavádí funkci náhodného přehrávání

Pokud patříte k předplatitelům Netflixu, tak jste se pravděpodobně setkali se situací, kdy jste nevěděli, co si vlastně pustit. Obrovský výběr filmů a seriálů sice trochu zužuje políčko doporučeného výběru, ale s postupem času zjistíte, že ani to není samospásné. Netflix si tento nešvar vzal k srdci se svojí novou funkcí, která stojí někde na půl cesty mezi googlovským „Zkusím štěstí“ a náhodným přehráváním„Play something“.

„Play something“ funguje na principu uložených a zaznamenaných preferencí – náhodně vám vybere titul, o kterém si algoritmus myslí, že se vám bude líbit. A pokud by se vám náhodou netrefil do noty, tak nabízí i další řešení v podobě tlačítka „Play something else“. To zužuje výběr na tituly, které máte rozkoukané, nebo je máte uložené na seznamu, popřípadě na ty, které jste v minulosti nedokoukali.

Funkce je aktuálně dostupná v rámci TV aplikace, mobilní a prohlížečová podpora má být přidána později. Tlačítko najdete pod svým profilovým jménem na přihlašovací obrazovce nebo v navigační nabídce na její levé straně. Objeví se i na desátém řádku v rámci homepage – protože nekonečné scrollování baví málokoho. A je fajn, že si to Netflix konečně uvědomil.