CONVERSE ALL STARS otevírají první virtuální store na Velké tichomořské odpadkové skvrně. Cílem je ho co nejdříve zavřít

Velká tichomořská skvrna obsahuje 80 miliónů tun plastu na ploše velké 1,6 milionů kilometrů čtverečních. Tato skvrna se každých deset let dvojnásobně zvětšuje. Converse All Stars proto vytvořila virtuální Renew Labs store, jehož cílem je ho co nejdříve zavřít, a to díky odstranění odpadu, na kterém aktuálně stojí. Akce je součást měsíce Země a společnost se pomocí ní snaží podpořit ekologický aktivismus. Dražbou limitovaných prototypů tenisek má pomoct při úklidu oceánu.

Zdroj: Converse

Ve virtuálním obchodě jsou představeny nejnovější prototypy udržitelné kolekce Converse. Ty byly navrženy komunitou All Stars – mladými a ekologicky uvědomělými kreativci, se kterými společnost dlouhodobě spolupracuje. Všechny prototypy ikonického modelu Chuck 70 kupříkladu vznikly pomocí inkoustu vytvořeného z nečistot v ovzduší, barviva z kořenů rostlin nebo barviv z bioluminiscenčních mikrobů.  

Cílem projektu je rozšířit povědomí o Velké tichomořské odpadkové skvrně a pomoci k jejímu odstranění. Prototypy nejsou určené k prodeji, ale budou použity k získání finančních prostředků na vyčištění Tichého oceánu. Každý, kdo přispěje skrze virtuální store na neziskovou organizaci Take3.org, bude zařazen do losování o exkluzivní prototyp ekologických tenisek. Každý „prodaný“ model bot tak pomůže odstranit odpad a zavřít i obchod, který na něm stojí. „Exkluzivita patří mezi ty nejlepší motivace pro zákazníky. A není nic exkluzivnějšího než tyto prototypy,“ říká Miguel Carrilo, Marketing Director značky Converse.  „Místo podporování další nadspotřeby jsme raději vytvořili takový kanál, prostřednictvím kterého dokážeme pomoci planetě a zároveň zvýšit povědomí o udržitelnosti.

Virtuální ostrov uprostřed ničeho

Renew Labs store je vytvořen pomocí 360° virtuální reality, která dává návštěvníkům z celého světa možnost stát a nakupovat na ostrově z plastu uprostřed oceánu. Store se zavře, až se vybere dostatečné množství finančních prostředků na úklid odpadu, na kterém Renew Lab stojí. 

Renew Labs Store může navštívit kdokoli prostřednictvím filtru na Instagramu. Najdete ho na tomto linku.