Mural Art
m.praha8.cz

Připomínka atentátu na Heydricha: nový mural art doplní QR bojová hra

Jakub Marek, vítěz loňské soutěže MuralArtUM 2020 o návrh streetartové velkoplošné malby, dokončil své dílo. Původně nevzhlednou zeď nad Vychovatelnou v pražské Libni nyní zdobí mural, který připomíná operaci Anthropoid.

Mural a QR hra: Praha si připomíná historii moderně

Letos uplyne 80 let od operace parašutistů, která vedla k úspěšnému atentátu na jednoho z nejmocnějších mužů třetí říše, říšského protektora Reinharda Heydricha. Praha 8 si toto významné výročí připomene 22. května slavnostním odhalením tematického muralu, který kombinuje komiksový styl a graffiti. Zároveň město spustí QR bojovku Anthropoid, které se zúčastní i herci představující jednotlivé aktéry operace. Soutěž, která je vhodná pro starší děti a dospělé, bude probíhat od 22. května do 18. června. Městská část vyzývá k tomu, aby účastníci ze hry pořizovali fotografie, psali básně a krátké povídky. Ti nejúspěšnější poté získají věcné dary.

Soutěže, kterou pořádala Galerie hlavního města Prahy, se zúčastnilo celkem 23 námětů. Student architektury a výtvarník Jakub Marek si porotu získal především propojením tématu muralu s historickou událostí, která se odehrála v blízkém okolí místa. Námět navíc doplňuje stávající nedaleký památník.

mural art
Zdroj: Program Umenipromesto.eu