Nový bezmasý hot dog od IKEY si dáte už i v Česku

Nejnovějším přírůstkem do rodiny inovativních rostlinných výrobků Ikea je další alternativa hot dogu. Měla by být na nerozeznání od jeho ikonické masové verze. Od 15. srpna ho naleznete i v Českých prodejnách.

Švédská nábytková společnost Ikea předá ročně víc než sto milionů klasických hot dogů. V posledních letech se ale snaží redukovat svou ekologickou stopu, a tak přichází s rostlinnými verzemi oblíbených produktů s nižším dopadem na klima. Toto myšlení se promítlo i do vývoje jejich nejnovějšího pokrmu.

Zdroj: IKEA

Zatím co původní veganský hot dog, který řetězec nabízí už od roku 2018 se vyznačuje výraznou zeleninovou chutí i strukturou, u nové verze IKEA zvolila jiný přístup. Nový párek obsahuje rýžový protein, cibuli, jablka, sůl, pepř a kouřové aroma, díky kterému má typickou párkovou vůni a chuť.  

„Vývoji jsme věnovali mnoho času, abychom našim zákazníkům poskytli co nejlepší zážitek. Díky skvělé textuře a křupnutí při kousnutí je rostlinný hot dog dokonalou alternativou tradičního hot dogu,“ říká Helene von Reis, manažerka IKEA Food.

Řetězec chce nabídkou veganských hot dogů za dostupnější cenu inspirovat více zákazníků k výběru rostlinných variant.  Zaplatíte za něj tak stejnou sumu jako u jeho masové verze, tudíž 25 českých korun.

Celkově si IKEA v rámci svých závazků v oblasti udržitelnosti klade za cíl, aby do roku 2025 bylo 80 % jejich balených jídel a 50 % jídel v restauracích rostlinného původu.

Zdroje: Ikea, Veg News, Media Guru