Pojízdné zavazadlo Modobag
Zdroj: Modobag

Po letišti už nemusíte chodit pěšky. Odveze vás elektrický kufr

Modobag 2.0 je nejnovější generací pojízdného kufru. Zaujme především vášnivé cestovatele, kteří neradi nosí těžká zavazadla a chtějí si zkrátit chůzi po letišti.

Při přesunech po letištních nebo nádražních halách už nemusíte chodit pěšky, a dokonce ani nosit svoji tašku. Přichází totiž druhá generace pojízdného zavazadla Modobag. Hlavní výhoda spočívá v tom, že se na něm můžete svézt.

Na tašce můžete uhánět rychlostí asi 11 kilometrů za hodinu. Rychlostí tedy vyloženě neohromí, ale podle výrobce je jízda třikrát rychlejší než chůze. Kromě několika polstrovaných kapes nabízí taška prostor pro laptop, řídítka, sedátko a brzdu.

Pohon zajišťuje elektromotor, takže zavazadlo samozřejmě obsahuje také baterii, ze které si můžete na cestách dobíjet elektroniku prostřednictvím dvou USB konektorů. Na jedno nabití zvládnete ujet necelých deset kilometrů a nejlépe po rovném a hladkém povrchu. Z důvodu bezpečnosti je baterie zavazadla oddělená, takže ji v případě potřeby snadno vytáhnete. To je zároveň i změna oproti prvnímu modelu z roku 2016.

Prázdný Modobag 2.0 váží nezanedbatelných devět kilogramů a uveze 118 kilogramů. Přestože je navržený jako příruční zavazadlo do kabiny letadla, ne všechny letecké společnosti mají stejné limity pro velikost a omezení se týkají také váhy, takže by vás na letišti mohlo potkat nepříjemné překvapení. Nejedná se navíc ani o zrovna levnou záležitost. Kufr v crowdfundingové kampani na Indiegogo pořídíte za 995 dolarů (zhruba 25 tisíc korun).

Zdroj: Modobag