polaroid go
Polaroid

Polaroid představuje nejmenší analogový fotoaparát na světě

Značka Polaroid rozšířila své produkty o další miniaturní přírůstek. Polaroid Go je dosud nejmenším analogovým instantním fotoaparátem na světě.

Polaroid Go: menší a vylepšený Polaroid Now

Rozměry nového Polaroidu jsou pouhých 10,5 x 8,4 x 6,2 centimetrů. Vzhledem a funkcemi silně připomíná zmenšenou verzi loňského modelu Polaroid Now. Oproti němu má však několik vylepšení, disponuje selfie zrcátkem a baterií s delší životností.

Kromě toho se může pochlubit samospouští, dynamickým bleskem a schopností snadno vytvořit dvojitou expozici pomocí jednoho tlačítka. To je velké plus, funkci multiexpozice, tedy vyfotografování několika snímků na jedno pole filmu, nemá každý analogový fotoaparát a dají se s ní vytvořit zajímavé a hravé snímky. K foťáku se dají přikoupit také doplňky užitečné při cestování.

Se zmenšením těla fotoaparátu bylo logicky spojené i zmenšení filmů. Do Polaroidu Go se budou vkládat fotopapíry o rozměru 6,6 x 5,4 cm, z toho prostor pro fotku bude 4,7 x 4,6 cm. Miniaturní Polaroid si tak zachová (téměř) čtvercový formát, který je typický pro fotky Polaroidů větší velikosti.

Instax Mini už není tak úplně mini

Abyste si mohli představit, jak maličký nový Polaroid ve skutečnosti je, srovnejte si jeho rozměry se starším, ale populárním instantním fotoaparátem Instax Mini od Fujifilmu. Tělo Instaxu Mini dosahuje rozměrů 10,8 x 12,1 x 6,7 cm a formát fotopapíru je 8,5 x 5,4 cm (s prostorem pro fotku 6,2 x 4,6 cm). Instax Mini vedle nového soupeře může působit opravdu obrovsky.

Polaroid Go se už nyní dá předobjednat na webu výrobce. Samostatný foťák stojí 99.99 dolarů, v sadě s dvěma balíčky filmu ho pořídíte za 119.99 dolarů. Do oficiálního prodeje se dostane v úterý 27. dubna.