Hobo: Tough Life
Perun Creative

Přežili byste jako bezdomovci? Zkuste si to v české hře Hobo: Tough Life

Už příští týden, v úterý 13. dubna, vychází plná verze survival RPG hry Hobo: Tough Life od ostravského herního studia Perun Creative. Hráči se jejím prostřednictvím ocitnou v roli bezdomovce, který se snaží připravit na příchod chladné zimy. Počítačovou hru s poutavým příběhem si budete moct zahrát sami, nebo v online kooperaci až pro čtyři hráče.

V roli bezdomovce se budete muset postarat o své základní potřeby, tedy sehnat dostatek jídla a zůstat v suchu a teple. Vaše snahy vám bude komplikovat vlastní zápach a nízké teploty, které přichází společně s pokračujícím podzimem. Budete nuceni žebrat, krást, možná i hůř.  Stanete před rozhodnutím, kam až budete ochotní zajít, abyste přežili.

Survival RPG hra Hobo: Tough Life.

Příběh inspirovaný skutečností

Nelehký úděl bezdomovců budou hráči prožívat na ulicích fiktivního středoevropského města Praslav. Hra je částečně inspirovaná skutečností, takže v ní potkáte nejen postavy z reálného života, ale navštívíte také některé známé lokace. Kromě několika pražských zákoutí, jako je nechvalně proslulý Sherwood, park u hlavního vlakového nádraží, uvidíte například i výškovou budovu Regionálního centra, která se ční nad Olomoucí.

Poslední čtyři roky měli hráči možnost odehrát jen menší ochutnávky hry, nyní se konečně dostanou k plné verzi. Vyjde jak v digitálním formátu, tak v krabicovém vydání. V nabídce je i sběratelská edice. Její součástí bude stylová zmijovka, čepice z dílny známé novojičínské firmy Tonak, a gravírovaná placatka.

Sběratelská edice hry. Zdroj: Twitter @HoboRPG.

Pokud si chcete zahrát něco opravdu netradičního, Hobo: Tough Life může být zajímavou volbou.