Startupy se mohou hlásit do Prototypuj a ověřuj
Pexels

Prototypuj a ověřuj: Brno podpoří další nápadité startupy

Nadějní startupisté z Jihomoravského kraje mohou v programu Prototypuj a ověřuj získat dohromady více než dva miliony korun. V nové výzvě je mezi ně rozdělí agentura JIC společně s městem Brnem.

Odhalení vývojových vad pomocí umělé inteligence, software na 3D strukturu proteinů a web sdružující informace o parcelách – to jsou tři projekty, které na jaře získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. V nové výzvě, kterou otevřela inovační agentura JIC společně s městem Brnem, na ně mohou navázat další.

„O grant mohou žádat nejen firmy s obratem do 10 milionů korun a sídlem v Jihomoravském kraji, ale i fyzické osoby. Pokud uspějí, musí tu založit firmu,“ vysvětluje manažerka programu Zuzana Hadašová z inovační agentury JIC.

Zdroj: Pexels

Úspěšný žadatel získá od města 70 procent celkových nákladů projektu, zbývajících 30 procent si hradí sám. „Kromě finanční podpory budou mít úspěšné firmy k dispozici i naše konzultanty. Pomůžou jim lépe uchopit byznysovou stránku projektu,“ upřesňuje podmínky Hadašová.

Pomoc s přihláškami na Prototypuj a ověřuj

V úterý 21. září se bude konat webinář pro žadatele. Na něm se zájemci seznámí s podmínkami soutěže a získají pomoc s přípravou přihlášky. K žádosti musí žadatelé přiložit mimo jiné minutové video, v němž svůj produkt představí. V dalším kole pak budou mít za úkol svůj projekt odprezentovat porotě složené ze zkušených podnikatelů a konzultantů.

Podpora projektu Prototypuj a ověřuj míří na inovativní nápady, které jsou na začátku cesty. Zájem o program, který startoval už v minulém roce, potvrzuje, že podobná podpora je v našem prostředí nedostatečná. „Přihlášených projektů bylo v minulých výzvách několikanásobně víc, než kolik jsme mohli podpořit. A přitom drtivá většina z nich má reálný byznysový potenciál. Věřím, že se námi inspirují i další regiony,“ doplňuje ředitel inovační agentury JIC Petr Chládek.

Zdroj: TZ