Pružný displej od LG
Zdroj: LG Display

Pružný displej od LG můžete ohýbat i natahovat

LG představilo pružný displej, který natáhnete až o pětinu. Otevírá nové možnosti využití v nositelných zařízeních, na oděvech nebo nábytku.

Potřebujete trochu větší obrazovku? Zkrátka si ji trochu roztáhněte. I takové možnosti může přinést novinka od LG. Jeden z předních světových výrobců zobrazovacích zařízení na počátku listopadu představil pružný, dvanáctipalcový displej.

LG Display
LG ukázalo pružný displej s vysokým rozlišením. Zdroj: LG Display

Oproti současně využívaným ohebným displejům je údajně odolnější, můžete jím kroutit a natahovat ho bez obav, že ho poškodíte. Podle výrobce se dá roztáhnout až o 20 procent. Zároveň mu nechybí nic, na co jsou uživatelé zvyklí z běžných obrazovek a monitorů. Má vysoké rozlišení a je barevný.

Displej tvoří světelné diody a speciální silikon podobný materiálu, který používají výrobci kontaktních čoček. Podle LG najde novinka využití například v oděvním, leteckém nebo automobilovém průmyslu. Kromě toho by se mohl objevit v nábytku a nositelných zařízeních, protože se umí dobře přizpůsobit složitějším tvarům. Už zbývá tedy počkat, až ho nějaký výrobce použije ve svém výrobku.

Zdroj: LG Display