záchod
Zdroj: Giorgio Trovano, Unsplash

Chytré zařízení do záchodu vám zanalyzuje moč

Francouzská společnost Withings představila zařízení U-Scan, které analyzuje moč. Při použití ho jenom zavěsíte do záchodové mísy a pomočíte. Má i Wi-Fi a Bluetooth.

Vedle chytrých hodinek, telefonu či prstenu půjde brzy koupit další zařízení, které sbírá, diagnostikuje a sleduje údaje o zdraví uživatele. Tentokrát ho nemusíte ani nosit s sebou. Stačí, když U-Scan umístíte do záchodu, kde bude vystaven vaší moči.

U-Scan pověsíte do záchodové mísy.
U-Scan umístěný v záchodové míse a aplikace. Zdroj: Withings

U-Scan od společnosti Withings slouží k analýze moči, ze které získává například údaje o výživě nebo menstruačním cyklu. Umístěný je v přední části záchodové mísy, kde při vykonávání potřeby část tekutiny automaticky nasaje dovnitř. Po zachycení vzorku trvá zpracování a vyhodnocení zhruba minutu, přičemž samotný proces zkoušky využívá chemickou reakci, která zbarví testovací proužek. Výsledky následně najdete v mobilní aplikaci, protože zařízení má kvůli propojení také Wi-Fi či Bluetooth. Navíc rozezná i různé uživatele dané toalety.

Ačkoliv je výrobek poměrně bezúdržbový, občas musíte vyměnit kulatou náplň s testy, která je uvnitř oválného krytu, a nabít napájecí baterii. Výrobce v obou případech slibuje životnost asi tři měsíce.

Withings předpokládá, že zařízení uvede na evropský trh asi v polovině tohoto roku. Zájemce přijde na necelých 500 euro a součástí bude jedna testovací náplň.

Zdroj: Withings, PR Newswire