Telefon
Zdroj: Pixabay

Uživatelé Facebooku a Instagramu si mohou nově na profil nahrát NFT

Facebook a Instagram nově umožní svým uživatelům sdílet nezaměnitelné tokeny (NFT). Společnost Meta tak navazuje na slova jejího CEO Marka Zuckerberga, který v oboru vidí velkou budoucnost.

Společnost Meta přišla na svém blogu s oznámením, že si zákazníci mohou nově nahrát na svůj profil NFT. Novinka se zatím týká zákazníků v USA. Ti si mohou připojit své digitální peněženky jako Coinbase Wallet, MetaMask, Rainbow nebo Dapper Wallet, které slouží k uchovávání kryptoměn a NFT. Uživatelé dvou největších sociálních sítí tak mohou jednoduše sdílet své NFT se svými spojeními.

Uživatelé Facebooku a Instagramu si mohou nově na profil nahrát NFT.
Zdroj: Andrey Metelev, Unsplash

„S pokračujícím zaváděním digitálních sběratelských předmětů na Facebooku a Instagramu jsme lidem začali dávat možnost zveřejňovat digitální sběratelské předměty, které vlastní, na Facebooku i Instagramu. Lidé tak budou moci své digitální peněženky připojit k jedné ze dvou aplikací, a následně sdílet své digitální sběratelské předměty v obou aplikacích zároveň,“ uvádí společnost Meta na svém webu.

Firma testuje práci s NFT už od května tohoto roku. Kdy se možnost sdílet vlastní NFT dostane k zákazníkům například v Evropě a dalších částech světa, bohužel společnost neuvádí. Se sdílením NFT nejsou spojeny žádné poplatky, což koresponduje s dlouhodobou strategií firmy, kdy všechny služby nabízí zadarmo. Společnost následně vydělává prodejem reklam, které se uživatelům zobrazují.

Meta do budoucna plánuje i další novinky. Snaží se tak reagovat na neustále se měnící potřeby jejich zákazníků. Nedávno například společnost přiznala, že testuje funkci pro sdílení fotek bez úprav.

Zdroj: Meta