vánoční reklamy 2021
Zdroj: Rodion Kutsaev, Unsplash

Vánoce se blíží. Podívejte se na nejzajímavější vánoční reklamy 2021

Vánoce pomalu klepou na dveře a firmy po celém světě proto rozjíždí marketing na plné obrátky. Vybrali jsme pro vás sedm nejlepších reklamních spotů, na které stojí za to se podívat.

S emocemi nabitými reklamními spoty se před Vánoci roztrhl pytel, stejně jako každý rok. V tomto období mají marketéři jedinečnou možnost popustit uzdu a zatlačit na emoce diváků opravdu silně. U některých z vybraných spotů se zasmějete, u dalších ale možná budete muset tápat po kapesníku.

Vánoční reklamy 2021
Zdroj: Jonathan Borba, Pexels

1. Kouzlo být spolu od Coca-Coly

Značka Coca-Cola je svými dojemnými vánočními reklamami proslulá. V letošním spotu vyzdvihuje a oslavuje sílu sounáležitosti. Snaží se připomenout, že skutečné kouzlo spočívá především ve chvílích, které trávíme spolu s ostatními. Ve spotu se obyvatelé domu snaží společně postavit z krabic komín, kterým by mohl přijít Santa. Nakonec všichni společně večeří a radují se jednoduše z toho, že jsou spolu.

2. Imaginární přítel Iggy od McDonald’s

Vánoční spot fast foodového řetězce McDonald’s zachycuje příběh dívky, která si v dětství hrála se svým imaginárním chlupatým kamarádem Iggym. Jak roste, její vztah s Iggym postupně uvadá. Na chudáka kamaráda, kterého zavřela do skříně, si ale po čase vzpomene a opět se setkají. Zpráva je jasná: nikdy nejsme příliš staří na to, abychom měli představivost.

3. Nevlastní táta od Disneyho

Letošní vánoční reklama od Disneyho představuje pokračování loňského spotu. Příběh se věnuje postavě Nicole, která už vyrostla a má svou vlastní rodinu. Zrovna se k ní přistěhuje partner, nový nevlastní táta jejích dětí a celá rodina se sbližuje. Disney chce upozornit na „radost, kterou nevlastní tátové mohou přinést“.

4. Santa s covid pasem od Tesca

Energická reklama Tesca, kterou podkresluje píseň Don’t stop me now od skupiny Queen se vydala cestou humoru. Postavám zkrátka nemůže zabránit nic v tom, aby se měly dobře – vždy přijdou s řešením. A když Santovi hrozí, že kvůli koronaviru skončí v karanténě, nakonec ukáže zelené potvrzení o bezinfekčnosti. Tato reklama si ale na YouTube vysloužila poměrně velký počet palců dolů, v tuto chvíli celkem 32 tisíc. To je oproti 3,7 tisícům liků opravdu málo.

5. Kombinace nerudného banánu a Vánoční koledy od Aldi

Německý diskontní řetězec Aldi vsadil na adaptaci povídky Vánoční koleda od Charlese Dickense. Tato reklama je ale plná slovních hříček, a tak se zde autor jmenuje Charles Chickens. Hlavní hvězdou animovaného spotu je naštvaný banán, který nesnáší Vánoce, ale nakonec nevyhnutelně roztaje.

6. Nejlepší výmluva od Very

Obchod Very si připravil humornou reklamu, která uhodila hřebík na hlavičku. Poukazuje na to, že vánoční období poskytuje ten nejlepší zdroj výmluv. Kdy jindy by vám prošlo dlouhé lenošení v pyžamu, sledování řady sentimentálních filmů nebo třeba nákup herní konzole pro příliš malé děti?

7. Hermionina kabelka od Boots

Hlavní role ve vánočním spotu řetězce Boots se ujala herečka Jenna Coleman. Žena zjistí, že její kabelka nemá dno, podobně jako kabelka Hermiony z Harryho Pottera, a poté z ní začne vytahovat všelijaké vánoční dárky. Kabelku využije k obdarování všech, na kom jí záleží.