Xbox lednička
Zdroj: Tech Data

Videoherní nadšenci se dočkají mini chladničky Xbox. Dorazí do Česka

Ikonická Xbox mini chladnička, jejíž design připomíná známou herní konzoli, v říjnu doputuje na český trh. Původně vznikla jako meme.

Vybraní partneři společnosti Tech Data začnou v Česku od října nabízet nejpopulárnější produkt americké značky Ukonic, mini chladničku zvanou Xbox Mini Fridge. Její vzhled napodobuje herní konzoli Xbox Series X, kterou Microsoft uvedl na trh v roce 2020. Design jednotky tehdy vyvolal u části herní komunity posměšné reakce a přirovnání k lednici.

Microsoft na posměšky obratem reagoval výrobou dvou skutečných velkorozměrných lednic ve tvaru Xboxu. Jednu daroval rapperovi Snoop Doggovi k narozeninám a o druhou mohla soutěžit veřejnost. Tím ale výrobce neskončil. Poté na Twitteru uskutečnil „souboj značek“, ve které Xbox (těsně) porazil Skittles. Za to fanouškům slíbil, že začne vyrábět chladničky i v miniaturní verzi – tak, aby skutečně připomínaly konzoli. Proto se spojil se společností Ukonic, která se specializuje na merchandisové produkty, a nechal je vyrábět.

Chladnička pravděpodobně zaujme především zaryté hráče a skalní fanoušky Xboxu. Přístroj o rozměrech 46 × 23 × 23 cm má matně černý povrch a působivé zelené LED osvětlení. V přední části najdete také funkční USB port, který můžete použít k nabíjení. Dovnitř se vám vejde údajně až 12 plechovek nápojů. Cenovka se bude pohybovat kolem 3 tisíc korun.

Značka Ukonic vyrábí různé produkty především pro domácí užití, které designově vycházejí například ze slavných filmů, komiksů a počítačových her. Na základě licencí využívá pro své produkty značky Microsoft, Nintendo, Marvel, Minecraft, Star Trek, Star Wars a mnoho dalších. V sortimentu najdete například oblečení, nábytek, nádobí, osvětlení a další doplňky.

Zdroj: TZ, Xbox