Deathloop
Arkane Studios/Bethesda

Vychází zdánlivě nekončící střílečka Deathloop

Dnes vychází očekávaná akční hra Deathloop. Jak už název napovídá, hra vás vrhne do časové smyčky, ze které se budete muset prostřílet ven.

Deathloop pod záštitou Bethesdy vytvořilo francouzské studio Arkane, které má na kontě herní klenoty jako je Dishonored či Prey. Hlavní změnou od předešlých titulů je využití stylu roguelite. To znamená, že ve hře budete často umírat, abyste se v budoucích průchodech hrou mohli svých chyb vyvarovat.

Deathloop
Zdroj: Arkane Studios/Bethesda

Příběhově je hra zasazená do alternativních 60. let a odehrává se na smyšleném ostrově Blackreef, který býval rybářskou kolonií. Právě na tomto ostrově se v minulosti vyskytla jakási „anomálie“, kterou následně využila společnost AEON a vytvořila zde časovou smyčku.

Ve hře se ocitáte v roli nájemného zabijáka Colta, který byl na ostrově uvězněn. Colt z počátku vůbec netuší, co se na ostrově děje, proč se tam ocitl a kdo mu všude nechává vzkazy a komunikuje s ním přes vysílačku. S postupem hry tak odkrýváte, kdo vlastně jste a snažíte se z této šílené časové smyčky vymanit tím, že během jednoho dne zvládnete eliminovat všech osm hlavních zakladatelů společnosti AEON.

V cestě vám budou stát zástupy místních obyvatel, kteří si po resetování smyčky nic nepamatují. Vaším hlavním sokem však bude zabiják Julianna, na kterou přestala fungovat ztráta paměti při resetování smyčky a život na ostrově ji začal velmi nudit. Pro zpestření jejího jinak nudného dne se rozhodne vám jít po krku. Za Juliannu může hrát AI (umělá inteligence), ale také jiný hráč.

Deathloop vychází 14. září na PC a s časovou exkluzivitou na Playstation 5. V budoucnosti můžeme také počítat s verzí pro Xbox Series X. Hra má už nyní na serveru Metacritic velmi dobré hodnocení.