láhev vodky
Zdroj: Tim Russmann, Unsplash

Chcete na těstoviny omáčku s vodkou?

Značky Heinz a Absolut společně vytvořily rajčatovou omáčku s vodkou, která je inspirovaná receptem ze sociálních sítí. Podle výrobce alkohol zvýrazňuje výslednou chuť.

Napadlo by vás, že se výrobce omáček spojí s producentem alkoholu v touze nabídnou společný produkt? Výsledkem poměrně neobvyklé spolupráce mezi firmou Heinz a Absolut je hotová rajčatová omáčka na těstoviny, která obsahuje vodku. Díky tomu podle značek nabízí intenzivnější rajčatovou chuť a krémovou konzistenci.

Omáčka s vodkou se nejprve stala populární na sociálních sítích.
Omáčka s vodkou se nejprve stala populární na sociálních sítích. Zdroj: Mgg Vitchakom, Unsplash

Samotný nápad na těstoviny a rajčatovou omáčku s vodkou však nepochází ani od jedné z výše zmíněných firem. Původní recept totiž v roce 2020 zpopularizovala na sociálních sítích modelka Gigi Hadid. Výrobek od Heinz kromě rajčat a koření obsahuje také asi jedno procento alkoholu. Nicméně z následné opilosti kvůli její konzumaci prý nemusíte mít obavy. Také v ní najdete třeba olivový olej nebo sýr.

I přes docela běžné složení půjde o limitovanou edici, která bude dostupná od poloviny dubna. Omáčku navíc zakoupíte pouze v obchodech napříč Spojeným královstvím nebo prostřednictvím webové stránky Heinz.

Zdroj: Heinz, Absolut