House of the Dragon: DracARys
Zdroj: HBO Max

Díky mobilní hře s rozšířenou realitou si vychováte vlastního draka

Pokud se těšíte, až vyjde seriál Rod draka, můžete si ukrátit čekání mobilní hrou House of the Dragon: DracARys s rozšířenou realitou. Ta vám umožní se doma starat o vlastního virtuálního draka.

Očekávaný seriál Rod draka, který dějově předchází úspěšnou Hru o trůny, na streamovací platformě HBO Max vyjde 21. srpna. Měsíc před premiérou HBO k seriálu vypustilo oficiální mobilní aplikaci využívající AR, která má diváky udržet v napětí.

Po stáhnutí aplikace telefon namíříte na své okolí a vyberete si virtuální dračí vejce, které se vám vzhledově líbí nejvíce. Pak si ho ze Západozemí odnesete domů a zde se z něj vylíhne malý drak, který je jedinečný pro každého uživatele. Dráčka si následně pojmenujete a aplikace vám navrhne úpravu jména, která zní autenticky pro valyrijský jazyk. Tvůrci se snažili, aby aplikace vycházela z prvků vytvořených spisovatelem G. R. R. Martinem.

Použijete i Dracarys

Jak drak poroste, jeho vzhled a temperament se bude vyvíjet na základě interakce s vámi. V průběhu hraní se naučíte několik povelů ve valyrijštině, kterými budete draka ovládat. A to včetně útočného Dracarys, podle kterého je aplikace pojmenovaná. Netradičního mazlíčka můžete i krmit. Drak postupně doroste do obrovských rozměrů a jakmile dosáhne všech dílčích milníků a dospěje, bude se moct toulat světem a interagovat s ostatními uživateli.

„S House of the Dragon: DracARys jsme vytvořili nejvíce personalizované, citlivé, virtuální stvoření, jaké kdy žilo ve všem telefonu, přivedené k životu pomocí nejnovější technologie rozšířené reality,“ popisuje Victor Pineiro, ředitel digitálních inovací HBO Max. „Nemůžeme se dočkat, až se fanoušci zapojí do DracARys a hlouběji se ponoří do světa Západozemí,“ dodává.

Aplikaci si jako první exkluzivně mohli vyzkoušet návštěvníci Comic-Conu v San Diegu, který se konal 20. července. Nyní je dostupná zdarma ke stažení na App Store a Google Play.

Zdroj: HBO Max