digitalizace
Zdroj: Lukas, Pexels

Google věnuje přes 80 milionů na podporu digitalizace Česka

Filantropická odnož Googlu daruje 3,3 milionu eur (asi 81 milionů korun) vybraným organizacím, které v Česku podpoří digitalizaci, digitální inkluzi a rozvoj digitálních dovedností.

V Česku dlouhodobě panuje nedostatek digitálních a technologických dovedností, především mezi staršími lidmi, dětmi ze znevýhodněného prostředí a dalšími zranitelnými skupinami obyvatel. Existuje zde ale několik organizací, které usilovně pracují na nápravě, a právě ty během dvou let Google.org podpoří.

Google.org podpoří české projekty na digitalizaci.
Google.org podpoří české projekty na digitalizaci. Zdroj: This Is Engineering, Pexels

Mezi vybranými projekty je i Česko.Digital, komunita expertních dobrovolníků z mnoha oborů od IT přes projektové řízení až po marketing. Organizace od Googlu získá 7,3 milionů korun, díky kterým rozvine svou komunitu a zainvestuje do cílených aktivit, které mají snížit dopady digitálních nerovností v Česku.

Kromě Česko.Digital získá grant například také organizace Women in Tech, která pracuje na snižování rozdílů mezi muži a ženami v oblasti technologií a IT. Další projekty se mohou do výběrového řízení hlásit od 1. listopadu 2022 do 20. ledna 2023. Poté Google.org ve spolupráci s odbornou porotou vybere několik organizací, jejichž jména oznámí v druhé polovině příštího roku.

Kromě finančních prostředků Google vybranému projektu poskytne také tým svých odborníků. V rámci programu Google.org Fellowship budou se zaměstnanci organizace pracovat na vytvoření produktů či služeb s pozitivním dopadem.

O záměru podpořit digitalizaci v Česku informovali zástupci Google a Google.org na začátku listopadu na akci Google Summit: Technologie pro společnost. Ta se konala v rámci digitálního týdne českého předsednictví EU v Praze.

Zdroj: TZ