Bevy.city
Zdroj: Bevy.city

Na trhu je nový dopravce. Bevy.city využívá přepravní špičky

Logistická firma Bevy.city zkouší udržitelný a ekologický rozvoz po městě, kdy podle potřeb mění během jízdy trasu. Pro svůj další rozvoj nyní získala další investici.

Společnost Bevy.city se věnuje takzvanému last mile delivery. To znamená, že zajištuje dopravu z distribučního centra ke koncovému zákazníkovi. Lidem rozváží například nákupy, potraviny či zásilky. Logistiku ve městech se ale snaží uchopit trochu jinak, pokrývá zejména přepravní špičky. Podle zakladatele Ladislava Janckulíka se totiž právě této době ostatní dopravci vyhýbají.

Bevy.city se soustředí na doručování z logistického centra ke koncovému zákazníkovy.
Bevy.city zajištuje doručování z logistického centra ke koncovému zákazníkovi. Zdroj: Rosebox, Unsplash

Model rozvozu je navíc podle firmy a jejích zástupců udržitelný, ekologický a pružnější oproti konkurenci. Kromě čistě elektrických automobilů během doručování využívá dynamické plánování. Takže v průběhu jízdy reaguje na momentální situaci a podle potřeb a výhodnosti mění doručovatelům trasu.

Firma nově získala investici 1 milion eur z fondu Nation 1, jehož zástupce zaujala snaha o ekologii a změnu v doručování. Peníze poslouží pro stavbu infrastruktury, sběr dat, nákup dalších vozidel a také rozšíření do dalších oblastí. V současnosti totiž rozváží pouze po Praze a blízkém okolí.

Společnost vznikla v loňském roce. V současnosti provozuje 36 doručovacích elektromobilů, ale počet vozů chce ještě během letošního roku zdvojnásobit.

Zdroj: TZ, Bevy.city