HBO Max čekají změny.
Zdroj: Jeshoots, Pexels

HBO Max plánuje svůj konec. Mezitím vylepšilo aplikaci

Češi se dočkali spuštění služby HBO Max teprve letos v březnu a už mají vyhlídky na její „odchod“. Platforma se spojí s Discovery +, u nás k tomu pravděpodobně dojde v roce 2024.

Start streamovací platformy HBO Max v České republice byl poněkud rozpačitý. Diváci si stěžovali na chyby aplikaci, ale i na obsah, ze kterého se začaly ztrácet dosud dostupné tituly a přibývalo do něj jen málo originální tvorby. Problémy s aplikací se HBO Max pokusilo vyřešit částečným updatem. Na otázku obsahu mateřská společnost Warner Bros. Discovery (WBD) odpověděla tím, že začíná s utahováním opasků a plánuje spojení HBO Max s platformou Discovery +.

HBO Max čekají změny.
Zdroj: Grant, Unplash

Společnost WBD vznikla teprve letos v dubnu, po fúzi WarnerMedia a Discovery. Následné změny na sebe nenechaly dlouho čekat. Během ohlašování čtvrtletních výsledků na začátku srpna mediální korporace oznámila, že své streamovací platformy spojí do jedné. Název nového produktu ale zatím neodhalila.

O „staronové“ platformě, která by měla zahrnovat obsah obou původních, zatím veřejnost ví pouze to, že svůj provoz zahájí nejprve v USA, a to během léta 2023. Na podzim bude následovat Latinská Amerika a Evropa se dostane na řadu počátkem roku 2024. Otázkou zůstává, kolik originálního obsahu bude platforma po plánovaných škrtech schopná přinést a konkurovat tak svým rivalům.

Změny v aplikaci

Spojení služeb je součástí dlouhodobých plánů, ale HBO Max očividně nehodlá do té doby jen nečinně čekat. Tento týden v tiskové zprávě ohlásila, že dojde k několika vylepšením mobilní a desktopové aplikace.

Update zahrnuje přidání tlačítka Shuffle pro mobilní aplikaci, vyhrazenou oblast pro stahovaný obsah, vylepšenou podporu pro tablety, funkci rozdělení obrazovky, zvýšenou stabilitu Chromecastu, ale i pozměněný design, který má usnadnit navigaci v aplikaci.

Aktualizace by už měla být v současnosti přístupná. HBO Max ji ale pravděpodobně umožňuje jednotlivým skupinám uživatelů postupně. Je tedy možné, že se vám objeví s určitým zpožděním.

Zdroj: TZ, Warner Bros. Discovery