Barbie David Bowie
Zdroj: Mattel

Mattel vydal už druhou panenku Barbie inspirovanou Davidem Bowiem

Mattel uvedl na trh panenku Barbie, která připomíná světoznámého hudebníka Davida Bowieho. Vznikla k 50. výročí vydání alba Hunky Dory.

Vzhled nové panenky Davida Bowieho z edice Barbie Signature od Mattelu odráží outfit, který měl umělec na sobě ve videoklipu k písni „Life on Mars?“. Ta poprvé vyšla v roce 1971 právě na albu Hunky Dory.

Panenka inspirovaná Davidem Bowiem.
Nová panenka inspirovaná Davidem Bowiem. Zdroj: Mattel

Panenka je oblečená do světle modrého obleku a pruhované košile doplněné o kravatu s tečkami a pruhy. Nohy má obuté do hnědobílých bot na platformě. Obličej zaujme odbarveným obočím, zářivě modrými očními stíny a růžovými rty. Ruce zdobí růžový a modrý lak na nehty. Panence nechybí ani typický mullet, který Bowie v 70. letech nosil.

„David Bowie byl díky svým příspěvkům k hudbě, umění, módě a filmu kulturním fenoménem – a panenka je poctou této popové legendě,“ popsala značka ve svém tiskovém prohlášení.

Prodej limitované edice Mattel spustil 29. června u vybraných prodejců (typu Amazon a Target) a také na svém webu, kde se už stihla vyprodat. Cena panenky byla 50 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 1,2 tisíce korun.

Panenka k videoklipu „Life on Mars?“ je v pořadí druhou poctou Davidu Bowiemu, kterou Mattel vydal. První model inspirovaný tímto zpěvákem, Ziggy Stardust, vznikl už v roce 2019.

Zdroj: Mattel, New York Post