Tradiční červená krabice na Happy Meal
Zdroj: Meghan Hessler, Unsplash

McDonald’s představil Happy Meal pro mileniály

Fastfoodový řetězec McDonald’s ve spolupráci s oděvní značkou připravil speciální menu, které připomíná Happy Meal a obsahuje sběratelské figurky. Jedná se o limitovanou edici dostupnou pouze v USA.

Pokud jste někdy smutní, že Happy Meal od McDonald’s cílí hlavně na děti, možná by vás nadchla novinka v nabídce, kterou řetězec aktuálně nabízí ve vybraných amerických pobočkách. Ve spolupráci s oděvní značkou Cactus Plant Flea Market přinesl Cactus Plant Flea Market Box, kterým chce zaujmout hlavně dospělé zákazníky.

Nedílnou součástí menu jsou také hranolky
Nedílnou součástí menu jsou také hranolky. Zdroj: Hello I’m Nik, Unsplash

Součástí krabice je samozřejmě jídlo a nápoj. Kromě samotného pokrmu obsahuje také malé překvapení v podobě jedné z trochu zvláštně vypadajících sběratelských figurek. Všechny čtyři mají veselý výraz a poměrně jednoduché provedení bez detailů, ale tvůrci dali každé alespoň jméno. Souběžně s menu vznikla ze spolupráce ještě kolekce oblečení a plyšové hračky. Na většině oděvů najdete buď přímo logo a nápis McDonald’s nebo alespoň grafiku s odkazem na zmíněné postavičky.

Nabídka samotného menu trvá od 3. října až do vyprodání zásob a zájemci ho zakoupí na pobočkách nebo přes aplikaci, jenže pouze pokud se nachází v USA. Lepší situace je u oblečení, které si můžete objednat nejpozději do 11. října a nemusíte být v zámoří.

Spojení nostalgie a trendu

Podle vyjádření ředitele marketingu v McDonald’s USA Tariqa Hassana zkrátka vzali Happy Meal jako jeden z nejvíce nostalgických prvků značky a zabalili ho novým způsobem, aby zaujal a přitáhl i dospělé fanoušky. Z toho důvodu si můžete do krabice vybrat právě tradiční produkty jako Big Mac nebo kuřecí nugety. Kromě vzpomínek na dětství využívá spolupráce oděvní firmy a fast foodu také popularitu, kterou mají mezi mileniály a generací Z limitované edice oblečení a tenisek. Samotná značka Cactus Plant Flea Market v minulosti pracovala třeba s Kanyem Westem nebo firmou Nike.

Zdroj: McDonald’s, Cactus Plant Flea Market