Halloween
Zdroj: Szabo Janos, Unsplash

Nápady, jak uspořádat strašidelný halloweenský večírek

Rádi byste naplánovali halloweenský večírek a nechcete na nic důležitého zapomenout? V tomto článku se dozvíte, co by měl váš večer s přáteli obsahovat, aby bylo o zábavu postaráno.

Halloween, původně keltský svátek, se slaví 31. října, a to převážně v anglosaských zemích, tedy v USA, Kanadě, Velká Británii, Irsku a Austrálii. Nicméně se během několika let rozšířil i do ostatních států. Jeho název vznikl zkrácením anglického spojení „All Hallows‘ Eve“, neboli „Předvečer Všech svatých“. Možností, jak ho oslavit, je mnoho. Redakce Trend Watcheru vám přináší pár tipů, jak na to.

Halloweenský večírek
Halloween je původně keltský svátek. Zdroj: Cottonbro, Pexels

1. Kostýmy

Co by to bylo za halloweenský večer bez pořádných kostýmů? Můžete si zvolit určité téma, anebo nechat vašim hostům volnou ruku. My vám dáme pár tipů jak na párové převleky, tak i kostýmy pro jednoho. A nezapomeňte, že i váš domácí mazlíček může mít povedený převlek.

  • Barbie a Ken – Dokonalý a pestrobarevný pár, kterého si ihned každý všimne. Popularita této dvojice vzrostla v letošním roce díky natáčení stejnojmenného filmu, kde hlavní roli ztvární Margot Robbie a Ryan Gosling.
  • Morticia a Gomez Addamsovi – Pokud nejste fanoušci křiklavých barev a neholdujete Barbie a Kenovi, tento pár je pro vás jako stvořený. Černá je elegantní a opravdu strašidelná. Mimochodem, Netflix chystá nový seriál o jejich dceři Wednesday. Premiéru bude mít 23. listopadu.
  • Čarodějnice z Hokus Pokus – Tato klasika, kterou jistě zná každý fanoušek Halloweenu, se letos vrací do kurzu díky velice očekávanému druhému dílu. Na výběr máte hned ze tří čarodějnic: Sarah, Winifred a Mary.
  • Thor – Novinka od studia Marvel, Thor: Láska jako hrom, může inspirovat ve výběru kostýmu i některé ženy, které obdivují tohoto severského boha, a nejen jejich mužské protějšky.

2. Občerstvení

Nevíte si rady s přípravou jídla na Halloween? Máme pro vás pár nápadů.

  • Muffiny se strašidelným zdobením – Klasické těsto na muffiny ozdobíte oranžovou polevou nebo marcipánem. Inspirací vám můžou být dýně, duchové, netopýři a pavučiny.
  • Čarodějnické prsty – Z lineckého těsta vyválejte válečky podobné prstům, okraje potřete jahodovou marmeládou a následně na ni položte mandli.
  • Dýňové perníčky – Když se k mouce, vajíčku a perníkovému koření přidá uvařená a rozmixovaná dýně, hned máte k zakousnutí skvělé halloweenské perníčky.

3. Filmy a seriály

Téměř žádný večírek se neobejde bez kulturní vložky. Už vloni jsme pro vás připravili přehled Top 20 filmů pro Halloween, mrkněte na něj, pokud potřebujete pořádnou dávku inspirace. A jestli vás zajímají nejžhavější novinky, které na Netflix dorazily teprve nyní, přečtěte si náš aktuální seznam tipů. Nadto přidáváme ještě další tři nápady:

  • Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera – Desetidílný seriál od Netflixu vypráví o mladém vrahovi Jeffreym, který během desetiletí brutálně zavraždil 17 mladých mužů. V hlavní roli se představil Evan Peters (American Horror Story), který svým talentem navodí divákovi nepříjemný pocit a rozhodně ho nenechá v klidu spát.
  • V zajetí démonů – Manželé Ed a Lorraine Warrenovi vyšetřují nadpřirozené jevy ve zchátralém rodinném domě, do kterého se rodina Perrenova nedávno nastěhovala. Od prvního dne se začnou dít podivné věci. Vše ale začne v noci, kdy se jedné z dcer zdá noční můra, v níž se baví s démonem o smrti její rodiny. Napínavý a mrazivý horor má dvě pokračování. Všechny tři díly jsou dostupné na platformě HBO Max.
  • Tiché místo – Náš svět po příchodu „vetřelců“ není jako dříve. Lee a Evelyn se se svými třemi dětmi rychle adaptovali, díky používání znakové řeči, kterou ovládají od narození jejich neslyšící dcery. Ostatní lidé ovšem vůbec nevědí, co dělat. Jediné, co se o nepřátelích ví, je to, že mají velice citlivý sluch a jakmile se někde něco šustne, ihned to zabijí. Diváci se vydávají na dobrodružnou a tichou cestu o přežití. Film je dostupný na platformě Netflix.
Halloween
Zdroj: Toni Cuenca, Pexels

4. Zábava

Jako zlatý hřeb halloweenského večírku si vydlabejte dýni dle své představivosti a libosti. Pokud vám to bude málo, zkuste vylovit jablka svými ústy z hrnce plného studené vody. Také pro své přátele můžete připravit zábavu v podobě „poznávačky“ nádob s různými nechutnými věcmi. Když jim zavážete oči a necháte je poznávat po hmatu, co nádoby obsahují (fantazii se meze nekladou), bude jim zaručeně lézt mráz po zádech.