Netflix a knihy Roalda Dahla
Zdroj: Pixabay

Netflix se ponoří do tvorby Roalda Dahla. Odkoupil práva k jeho knihám

Platforma Netflix odkoupila práva ke katalogu tvorby britského spisovatele Roalda Dahla, který proslul především díky svým knihám pro děti. Mezi ty nejslavnější patří Karlík a továrna na čokoládu.

Streamovací služba Netflix kupuje společnost Roald Dahl Story Company (RDSC), která dosud vlastnila autorská práva zesnulého britského spisovatele. Platforma plánuje vytvořit celou řadu filmů a seriálů založených na jeho tvorbě.

Netflix a knihy Roalda Dahla
Zdroj: John Mark Smith, Pexels

Akvizice plynule navazuje na partnerství, které Netflix zahájil s RSDC před třemi lety. V jeho rámci oceňovaný režisér Taika Waititi společně se scénáristou Philem Johnstonem již usilovně pracuje na seriálu založeném na světě Karlíka a továrny na čokoládu. Kromě toho platforma ve spolupráci se Sony a Working Title připravuje také adaptaci úspěšného muzikálu Matylda.

„Zatímco přineseme tyto nadčasové příběhy širšímu publiku v nových formátech, zavázali jsme se zachovat jejich jedinečného ducha a univerzální témata překvapení a laskavosti a zároveň do nich vnést trochu nové magie,“ píše Netflix v oficiálním prohlášení.

Knihy Roalda Dahla byly přeloženy do 63 jazyků a prodalo se více než 300 milionů výtisků po celém světě. Postavy z jeho populárních knih jako je Matylda, Obr Dobr, Fantastický pan Lišák, Willy Wonka nebo Hastrošovci baví děti i dospělé.

Video s oznámením akvizice.

Zdroj: Netflix