Klávesnice Finalmouse Centerpiece má přímo pod klávesami obrazovku
Zdroj: Finalmouse

Proč má klávesnice od Finalmouse vlastní procesor?

Společnost Finalmouse představila klávesnici Centerpiece s displejem pod klávesami. Uvnitř je i procesor a grafická karta.

Počítačové příslušenství zářící různými barvami asi dnes nikoho nepřekvapí. Firma Finalmouse v polovině tohoto prosince představila svoji vůbec první mechanickou klávesnici, s níž se chce v tomto ohledu odlišit. Produkt s názvem Centerpiece na první pohled nevypadá nijak zvlášť neobvykle. Spodek tvoří ozdobený hliník a doplňují ho průhledné klávesy i spínače. Právě transparentní vrchní část má dobrý důvod, který už trochu nezvyklý je. Přímo pod plochou s tlačítky totiž najdete obrazovku. Díky ní se při používání zdá, že mačkáte přímo na obraz.

Transparentní tlačítka klávesnice mají označení na boku. Zdroj: Finalmouse

Centerpiece zvládne zobrazit spoustu animací od velice jednoduchých až po poměrně působivé a efektní, jako je třeba jedoucí vůz nebo kopající fotbalista. Kromě toho jsou některé také interaktivní. Ve výběru najdete třeba výbuchy u použité klávesy nebo plavající ryby, jež se po stisknutí rozutečou do stran. Případně nabízí i jednoduchou hru, kterou zkrátka spustíte přímo na klávesnici. Navíc vnitřní paměť pojme najednou tři různé vizualizace, které měníte prostřednictvím speciálního tlačítka na boku.

Nicméně nemusíte mít obavu, že vám vizuální parády uberou výpočetní výkon na práci či hraní her. Centerpiece má totiž vlastní procesor i grafickou kartu a počítač slouží pouze pro napájení přes konektor typu USB-C.

Finalmouse při představení ukázal spoustu možností, které klávesnice nabízí, ale bohužel vynechal některé technické parametry. Takže se třeba nedozvíte, jakým rozlišením obrazovka disponuje. Zároveň sdělil, že půjde koupit už na počátku příštího roku a vyjde vás na 349 amerických dolarů. Také prý vydrží horší zacházení.

Zdroj: Trend Hunter