Zdroj: Snap

Snapchat má vlastní selfie dron. Natáčí videa bez námahy

Společnost Snap představila miniaturní dron Pixy. Má sloužit k jednoduchému pořízení dynamických záběrů na sociální síť Snapchat.

Kapesní dron Pixy od firmy Snap se má stát společníkem při každodenních dobrodružstvích uživatelů. Přímo se váže k aplikaci Snapchat určené k posílání multimediálních zpráv mezi dvěma či více lidmi. Videa z letů se bezdrátově přenáší a ukládají do galerie Snapchat Memories, kde si je uživatelé mohou dále podle libosti upravovat a následně sdílet. Interní paměť zařízení je 16 GB.

Pixy
Selfie dron Pixy. Zdroj: Snap

Dron se ovládá jednoduše. Po stisknutí tlačítka se vznese a létá ve čtyřech přednastavených letových dráhách. Mód se volí pomocí jednoduchého otočného kolečka. Dron se může vznášet, zabírat široké okolí, obíhat nebo následovat uživatele, aniž by ho musel navádět. Na konci letu Pixy automaticky přistane na uživatelovu dlaň.

Zařízení váží pouhých 101 gramů. Přední 12 Mpx kamera slouží k natáčení záběrů, spodní k navigaci v terénu. Dron nevydrží v akci příliš dlouho, plně nabitý vystačí na pouhých 5 až 8 letů. Má ale vyměnitelnou baterii. Nabíjí se pomocí USB-C kabelu nebo také prostřednictvím nabíječky pro nabíjení dvou baterií zároveň.

Pixy se dá zakoupit do vyprodání zásob jen ve Spojených státech amerických a ve Francii. Cena je 229,99 dolarů, tedy asi 5,4 tisíce korun.

Promo video k dronu Pixy.

Zdroj: Snap