Raper Snoop Dogg
Zdroj: Focka, Flickr

Snoop Dogg točí vzdělávací videa pro děti

Americký rapper Snoop Dogg spustil na YouTube kanál zaměřený na vzdělávání dětí. Prostřednictvím hudby a tance je učí o diverzitě nebo sociálních dovednostech.

Málokdo by si rappera jménem Snoop Dogg spojil s dětmi či vzděláváním. Umělec, jenž se vedle hudby věnuje charitě a propagaci vlastních značek, ale nyní založil na YouTube kanál s názvem Doggyland. Tvorba mladému publiku pomoci s rozvojem kognitivních a emocionálních dovedností.

Kanál Doggyland naučí děti nejenom základům jako jsou abeceda či barvy.
Kanál Doggyland má děti naučit abecedu, barvy nebo také sociální dovednosti. Zdroj: Element5 Digital, Unsplash

V jednotlivých videích vzdělává děti prostřednictvím tance, rapu a písní s chytlavými rýmy. Mezi tématy, kterým se věnuje, najdete třeba abecedu, čísla a zvířata, ale také jak se chovat ve společnosti a přijímat odlišnosti druhých lidí.

Jelikož jsou videa zaměřená hlavně na děti předškolního věku, odpovídá jim i podmanivé barevné zpracování. S pomocí 3D animace oživuje skupinu pěti barevných psů, kteří zpívají, tancují a rapují. Hlavní postavou je vedoucí jménem Bow Wizzle, kterého dabuje právě Snoop Dogg. S tvorbou obsahu umělci pomáhá zpěvák October London a producent Claude Brooks.

„Jako otci, dědečkovi a dlouholetému trenérovi mládežnického fotbalu mi vždy záleželo na budování pozitivního a výchovného prostředí pro všechny děti. Chtěli jsme náš pořad přenést na YouTube a YouTube Kids, který poskytuje bezplatný přístup všem, takže si ho mohou užít všichni,“ sdělil rapper v rozhovoru pro CNN.

Zdroj: Doggyland, CNN