TikTok
Zdroj: Solen Feyissa, Unsplash

TikTok překročil miliardu uživatelů a vstupuje na trh s NFTs

Sociální síť TikTok, která svými krátkými zábavnými videi přitahuje především mladou generaci, překročila hranici miliardy uživatelů za měsíc. Vzápětí také oznámila svůj vstup na trh s NFTs.

TikTok nepochybně nabírá na popularitě. Platforma na konci září informovala, že za měsíc přiláká miliardu uživatelů z celého světa. V Česku navíc TikTok představuje nejrychleji rostoucí sociální síť. Podle pravidelného průzkumu Ami Digital Index ji nyní využívá 21 % obyvatel.

TikTok Top Moments
Zdroj: Harry Cunninhgam, Unsplash

Kolekce TikTok Top Moments

Sociální síť se nyní rozhodla zvěčnit významné momenty ve svém vývoji a oznámila svou první kolekci NFTs (non fungible tokens, nezaměnitelných tokenů). Přináší tak nový způsob, jak mohou být tvůrci odměňováni za svůj obsah a fanouškům nabízí možnost vlastnit významné momenty TikToku.

Kolekce TikTok Top Moments nabízí výběr šesti významných videí, která pochází od některých z nejoblíbenějších tvůrců na platformě. Patří mezi ně Lil Nas X, Rudy Willingham, Bella Poarch, Curtis Roach, Brittany Broski, FNMeka, Jess Marciante a Gary Vaynerchuk. Tito autoři uzavřeli partnerství s předními NFT umělci, jako je COIN ARTIST, x0r, RTFKT nebo Grimes.

Kolekce se bude prodávat za Ethereum, přičemž každý týden se online vydraží jedno dílo. Výtěžek půjde z velké části přímo zapojeným tvůrcům a NFT umělcům.

Zdroj: TikTok, Ami Digital Index