Zdroj: Atul Vinayak, Unsplash

V Česku bude další streamovací služba. Čím SkyShowtime zaujme?

V únoru 2023 do Česka dorazí streamovací služba SkyShowtime. Co nabídne v souboji o diváky proti HBO Max, Netflixu, Disney+ nebo tuzemskému Voyu?

Své působení do východní Evropy rozšiřuje streamovací služba SkyShowtime. Ještě během letošního roku odstartuje na Balkánském poloostrově. V rámci expanze následně dorazí v únoru 2023 i do Česka a sousedního Polska či na Slovensko. Minimálně na českém trhu to nebude mít vůbec lehké, protože v současnosti mají diváci na výběr třeba Disney+, Amazon Prime, Netflix, HBO Max a Apple TV+. Nicméně táhne i domácí produkce, kterou můžete sledovat prostřednictvím Voyo nebo iPrima.

SkyShowtime nabídne i zatím u nás oficiálně nedostupný seriál Halo
SkyShowtime nabídne i zatím u nás oficiálně nedostupný seriál Halo. Zdroj: Erik Mclean, Unsplash

Čím chce v současné záplavě filmů a seriálů SkyShowtime získat diváky? V nabídce najdete například televizní premiéry filmů od společností Paramount, Universal a také animovanou tvorbu od DreamWorks nebo Nickelodeon. Na své si tedy přijde i mladší část publika. Z konkrétních značek na službě najdete třeba Mission: Impossible, Rychle a zběsile nebo pokračování snímku Top Gun. V případě seriálů půjde o Panství Downtown: Nová éra nebo doposud oficiálně nedostupné Halo, Yellowstone či Star Trek: Strange New Worlds.

Cenou půjde mezi konkurenci

Co se týče výše předplatného, půjde v porovnání s ostatními spíše o levnější službu, ale přesnou částku pro Česko provozovatel zveřejní až v polovině prosince. Nicméně evropská cena je nastavená na necelých sedm euro za měsíc, což činí v přepočtu asi 170 korun. Zatímco trojice HBO, Disney a Netflix (v základní variantě) si měsíčně účtuje téměř 199 korun, Amazon Prime a Voyo jsou oproti novince levnější.

Streamovací služby a jejich úspěch stojí především na vlastní originální tvorbě, kterou konkurence nemá. Například během září a října se Amazon, Disney+ a HBO utkaly o diváky nasazením úspěšných značek či jejich pokračováním. Vedle Star Wars: Andor jste si mohli vybrat také Prsteny moci nebo prequel ke Hře o trůny s názvem Rod draka. Netflix sice nevsadil na tak zvučné jméno nicméně jeho seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera o sériovém vrahovi si také nevedl špatně.

Zdroj: SkyShowtime, TZ