Zdroj: Christian Heifner, Fend

Vychytávka na cesty: Helma od Fend se dá složit do batohu a svítí

Pokud na kolo nebo třeba koloběžku nosíte helmu, občas ji možná potřebujete schovat do batohu nebo tašky, jenže zabírá hodně místa. S Fend Super tento problém odpadá, dá se složit.

Firma Fend, která se zaměřuje na individuální dopravu ve městech, přišla s nápadem na skládací helmu. Novinka Fend Super využívá podobný skládací mechanismus, jako měl předchůdce One z roku 2016, ale tentokrát má kromě upraveného designu ještě oddělávací přední a zadní světlo. Baterie, které se nabíjí přes USB-C, vydrží v provozu zhruba 20 hodin.

Podle výrobce po složení zabere Fend Super asi o polovinu méně místa než v rozloženém stavu. Takže ji snadno schováte i do menšího batohu nebo jiného zavazadla. Zároveň nemusíte mít obavu o její odolnost a bezpečnost. Splňuje totiž bezpečnostní evropskou normu pro kola, skateboardy či elektrické koloběžky. Na druhou stranu musíte počítat s trochu vyšší hmotností, která je u velikosti M 420 gramů. V porovnání s tím jsou některé cyklistické helmy i o více než 100 gramů lehčí.

Helmu si samozřejmě můžete nastavit pomocí popruhů a najdete na ní také dvanáct větracích otvorů. Je dostupná ve čtyřech barevných variantách. Předpokládaná cena mimo právě probíhající kampaň na Kickstarteru bude 129 dolarů.

Zdroj: Fend, Kickstarter