Basketbalový míč a koš
Zdroj: Tom Briskey, Unsplash

Basketbalový míč z 3D tiskárny nemusíte vůbec nafukovat

Výrobce sportovních potřeb Wilson ukázal basketbalový míč, který není potřeba nafukovat, aby s ním šlo hrát. Zatím jde pouze o prototyp.

Potřebujete nahustit basketbalový míč, aby správně skákal, ale nemáte pumpičku nebo kompresor? Značka Wilson, jež vyrábí vybavení také na tenis nebo volejbal, ukázala novinku, se kterou tento problém odpadá. Výrobce při tvorbě prototypu využil technologii 3D tisku a díky speciálně navržené konstrukci si zahrajete i bez nafukování.

Basketbalový míč Wilson nemusíte nafukovat.
Basketbalový míč Wilson na povrchu připomíná včelí plástev. Zdroj: Wilson

Zevnějšek tvoří struktura, která připomíná síť či včelí plástev. Takto navržená konstrukce pomáhá, aby míč správně odskakoval od země a velikostí i váhou napodoboval klasický basketbalový míč, jenž používají profesionální basketbalisté. Malé šestiúhelníkové díry v povrchu zároveň umožnují volný průchod vzduchu.

„Jsme hrdí na to, že můžeme představit prototyp basketbalového míče bez vzduchu, který je projevem našeho trvalého závazku k inovacím ve sportu,“ řekl při odhalení manažer značky Wilson Kevin Murphy.

Prototyp předvedl na veřejnosti basketbalista Kenyon Lee Martin, který v současnosti hraje v NBA za tým Houston Rockets. Ačkoliv se Wilson opět stal v roce 2021 výrobcem oficiálních míčů pro nejprestižnější basketbalovou ligu na světě, podle zástupců firmy zatím není zatím v plánu, že by novinka nahradila aktuálně používaný typ.

Zdroj: Wilson, Trend Hunter