Zdroj: Thought Catalog, Pexels

Český Poetizer spouští globální nakladatelství a e-shop pro básníky

Původem česká sociální síť Poetizer, která sdružuje amatérské básníky z celého světa, rozšiřuje své působení. Spouští pro své členy digitální nakladatelství a e-shop.

Digitální platforma Poetizer nabídne svým uživatelům možnost vydat vlastní básně jako knihu nebo například na mikině. Knihy i zboží mohou nechat vyrobit pro sebe, ale díky nově spuštěnému e-shopu je mohou přes Poetizer i prodávat.

Poetizer
Zdroj: Suzy Hazelwood, Pexels

Síť chce autorům zpřístupnit možnost publikace. „Na světě je stále více těch, kteří se chtějí živit psaním, ale mají to velmi těžké. Tradiční nakladatelství vydávají jen malý zlomek autorů, mají značně elitářský přístup. A i těm, kterým se poštěstí, je poskytnuta minimální propagace a jen procento z prodaných knih. Když jdou cestou vlastního nákladu, jsou na vše sami a mají i malou šanci na úspěch. Cílem digitální platformy Poetizer je umožnit publikaci úplně všem, a odvětví tak demokratizovat, stejně tak jako odstraňovat všechny bariéry, které básníkům stojí v cestě k vyššímu výdělku a celosvětovému úspěchu,“ říká Lukáš Sedláček, zakladatel a CEO startupu Poetizer.

Poetizer také klade důraz na udržitelnost. Výhodou jeho nakladatelství bude tisk na přání. To znamená, že se veškeré knihy a ostatní zboží budou vyrábět až po objednání, aby produkce nikdy neskončila na skladě nebo na skládce. U výroby a přepravy se bude snažit minimalizovat uhlíkovou stopu.

Jako první budou moct nakladatelství využít členové Poetizeru na americkém trhu, jelikož zde má síť největší komunitu. Rozšíření na další trhy bude následovat v příštím roce. V Poetizeru ale zůstává česká stopa – při tvorbě sbírek si do nich Američané budou moct vložit ilustrace od předních českých ilustrátorů.

Zdroj: TZ