V chystané virtuální realitě si vyzkoušíte hry ze seriálu Squid Game na vlastní kůži
Zdroj: Netflix

Chcete si zkusit Squid Game na vlastní kůži?

Netflix a Sandbox VR chystají virtuální realitu podle seriálu Squid Game, kde na vlastní kůži prožijete hry inspirované hitem streamovací platformy. Nicméně peníze nevyhrajete.

Zaujali vás soutěže v předloňském seriálovém hitu Squid Game od Netflixu? Brzy si je budete moci vyzkoušet na vlastní kůži. Ovšem účast ve hře nebude otázka života a smrti, půjde totiž o zážitek ve virtuální realitě. Nicméně v připravované novince nemají chybět pro diváky známá místa a souboje proti ostatním hráčům. Streamovací služba se kvůli vývoji spojila s firmou Sandbox VR.

Netflix a Sandbox VR připravují virtuální realitu podle Squid Game. Zdroj: Netflix

Podle plánu hra nedorazí dříve než ke konci roku 2023, ale přesné datum je zatím neznámé. Ovšem i přes značný úspěch seriálu Squid Game bude dostupnost titulu značně omezená. Vyjde totiž pouze pro platformu od Sandbox VR. Firma totiž kromě vývoje provozuje také síť speciálních heren, kde může být v jedné místnosti až šest hráčů, kteří zároveň sdílí i virtuální prostor. Účastníci se mohou po místnosti nezávisle pohybovat a mají snímané celé tělo.

Jenže po celém světe aktuálně najdete pouze 30 takových provozoven, přičemž v Evropě jsou pouze dvě. Pokud si budete hru chtít vyzkoušet na vlastní kůži, musíte navštívit Londýn nebo německý Alsfeld.

Seriál Squid Game vyšel v průběhu roku 2021 a díky úspěchu, který sklidil u diváku, má slíbenou také druhou sérii. Tuto informaci potvrdil minulý rok v červnu také samotný Netflix, ale konkrétní datum, kdy přijde, je neznámé.

Zdroj: Sandbox VR, Netflix