Microoffice
Zdroj: SilentLab

Designová mikrokancelář českého SilentLabu zajišťuje nerušenou práci

Česká firma SilentLab stojí za originálním akustickým konceptem, díky kterému odhluční jakýkoli interiér. Její vlajkovou lodí jsou designové mikrokanceláře, které zajišťují tiché prostředí pro práci.

SilentLabu se podařilo najít a využít díru na trhu už před šesti lety. Tehdy se konkurenční firmy soustředily především na design. Nebyl tu ale nikdo, kdo by účinně a komplexně řešil akustické problémy v kancelářích a veřejných prostorách. Podle průzkumů však dobrá akustika v kanceláři zvyšuje spokojenost zaměstnanců a efektivitu a produktivitu práce. SilentLab proto vsadil na kombinaci maximální funkčnosti produktů a líbivé estetiky.

Společnost v halách v Jiříkovicích u Brna a v Praze ročně vyrábí kolem tisícovky kusů mikrokanceláří. Téměř tři čtvrtiny produkce však míří na zahraniční trhy, protože pouze český trh by firmu neuživil. SilentLab cílí prioritně na západní Evropu, ale už realizoval zakázky například na Novém Zélandě, v Singapuru, Hongkongu, Izraeli nebo v Rusku. Letos navíc plánuje expanzi do Ameriky.

Pandemie vs. kanceláře

Období pandemie bylo pro firmu, podobně jako pro mnoho jiných, zpočátku krušné. Problém pro ni představovalo zejména ochromení mezinárodních veletrhů, kde své produkty běžně předvádí. Pak se ale karta obrátila.

„Paradoxně můžeme říct, že díky covidovým opatřením dostala akustika kanceláří nový rozměr. Soukromí, vhodné akustické zázemí, pohodlný a moderní design začal být především ve velkých kancelářích vyhledávaným atributem. Zákazníci nám začali naslouchat a aktivně nás vyhledávat, protože zjišťují, že pro online hovory nemají vhodné podmínky. To nás vrátilo do hry a začalo se nám paradoxně opět dařit,“ říká Jan Kaňka, spoluzakladatel a Sales Director SilentLabu.

K čemu jsou mikrokanceláře užitečné?

MICROOFFICE nabízí především soukromí a akustické zázemí na vysoké úrovni. Zaměstnanci ve velkých kancelářích si díky nim mohou v klidu vyřizovat hovory a jednání bez vzájemného vyrušování. „I kvůli pandemii došlo v poslední době k radikálnímu nárůstu počtu online schůzek, pro které v open spacech nejsou optimální podmínky. A právě odhlučněné, přenosné kanceláře pro jednotlivce nebo zasedací místnosti MICROOFFICE jsou pro tyto účely ideální,“ popisuje Kaňka.

Společnost nabízí hned několik typů mikrokanceláří, které se od sebe liší především velikostí. Modely UNIQ a PRIME jsou určené pro jednotlivce, zatímco CUBIQ poskytuje variabilní prostor pro dvě až čtyři osoby. Model QUADRIO je největší a umožňuje vytvořit jednací místnost na míru až pro osm osob.

Do mikrokanceláří SilentLab instaluje také různé doplňky, díky kterým si tu svou každý může přizpůsobit vlastním potřebám i vkusu. Jedná se nejen o nábytek, ale i technické vymoženosti, jako je zabudovaná AV technologie nebo čistící systém Clarity. Ten funguje na principu ionizace, která ze vzduchu odstraňuje prach, eliminuje pachy, vybíjí statickou elektřinu a neutralizuje nebezpečné mikroorganismy. Společnost má v portfoliu i další výrobky, které slouží k odhlučnění interiéru. Patří mezi ně například stěnové a stropní obklady, akustické taburety nebo paravány.

Produkty SilentLab získaly řadu mezinárodních ocenění. Za zmínku stojí například Red Dot Design Award, German Design Award, Archiproducts Design Awards, BigSee Award a Good Design Award. Nejvíce cen přitom dostal světově unikátní prototyp mikrokanceláře se skleněným stropem UNIQ.

Cenové rozpětí mikrokanceláří je velmi široké. Zákazník si může, podobně jako u automobilů, vybírat mezi základní výbavou nebo vylepšením za příplatek. Nejmenší mikrokancelář v základní výbavě vyjde přibližně na 250 tisíc korun.

„Zakládáme si na vysoké kvalitě použitých materiálů. Podle nás je to jediná správná cesta, jak uspokojit vysoké nároky zákazníků na akustiku a design interiéru kanceláří. Ve světě existuje pouze jedna firma, která nám v kvalitě konkuruje. To myslím mluví za vše,“ uzavírá Kaňka.