Zdroj: The Nature Mobility

Helmu Raba si poskládáte za 10 sekund. Připomíná origami

Na trhu se objevuje čím dál více skládacích helem. Jednou z nich je i novinka Raba, která pro složení využívá odlišný systém než ostatní a vnější konstrukcí připomíná skládačku origami.

Není to tak dávno, co jste si mohli přečíst o skládací helmě Fend Super. Dalším přírůstkem do rostoucí rodiny skládacích ochranných pomůcek na hlavu je Raba od jihokorejské firmy Nature Mobility. Výrobek cílí především na cyklisty a další lidi, kteří pravidelně využívají alternativní způsoby dopravy, jako jsou třeba koloběžky nebo skateboardy.

Helma Raba je po složení plochá.
Helma Raba je po složení plochá, takže se vejde do batohu či kufru. Zdroj: The Nature Mobility

Tvůrci by rádi přesvědčili více lidí k nošení helmy. Chtějí toho dosáhnout nejenom neobvyklým vzhledem, ale právě dobrou skladností. Pokud helmu Raba zrovna nepotřebujete, dá se složit do plochého tvaru, takže ji snadno uklidíte třeba do batohu nebo kufru. Opětovné rozložení zabere asi 10 sekund. Kvůli kombinaci materiálů, bezpečnosti a designu si vývoj vyžádal téměř 60 různých prototypů.

Povrch helmy tvoří trojúhelníky z plastu, které jsou propojené pružným materiálem. Díky tomu vzhled konstrukce připomíná origami. Uvnitř najdete tlumící pěnu pro bezpečnost a pohodlí a na zadní straně je také kolečko pro nastavení velikosti. Samozřejmě splňuje stejné bezpečnostní normy, jako mají běžné pevné helmy. Výhoda v podobě skladnosti je však vykoupena hmotností 410 gramů. Na druhou stranu, cílovou skupinou asi nejsou cyklisté řešící každý gram navíc.

Zatímco tady se výrobce chlubí, že složením ušetříte 35 procent místa, například u Fend Super je to až 50. Navíc konkurenční helma vypadá trochu blíže tomu, na co jsou běžně lidé zvyklí. Kromě toho je otázka, jak dobře má Raba vyřešené větrání, protože na povrchu nejsou nijak velké průduchy.

Zdroj: TrendHunter, The Nature Mobility