Nábytkářský řetězec IKEA se ohradil proti hororové hře The Store is Closed, která se odehrává v prodejně s nábytkem.
V hororové indie hře The Store is Closed se ocitnete v prostředí fiktivního obchodu s nábytkem s názvem Styr. Podle serveru Kotaku se však zasazení nelíbí firmě IKEA, které se zdá, že prostředí titulu příliš připomíná její prodejnu. Přestože tvůrce nikde název řetězce přímo neuvádí, podle právníků využívá podobné vizuální prvky jako jsou barvy v logu, oděvy zaměstnanců nebo vzhled nábytku. Po vývojáři v rámci nápravy požaduje jejich odstranění.
IKEA nejspíše nečekala, že vývojáři s přezdívkou Ziggy vlastně pomůže se zviditelněním projektu, které podpoří kampaň ke hře na Kickstarteru. Cílem bylo vybrat 10 tisíc liber a v současnosti už lidé přispěli více než 75 tisíc liber (přes 2 miliony korun). V komentářích na crowdfundingové platformě se navíc někteří přispěvatelé vyjadřují, že zrovna krok řetězce je přiměl k podpoře projektu.
A v čem hra spočívá? Uvíznete v prodejně s nábytkem a máte za úkol přežít noc, během které odoláváte útokům zmutovaných zaměstnanců a dalším stvůrám. The Store is Closed můžete hrát samostatně nebo s mutanty bojovat v doprovodu přátel. Titul kromě boje o přežití a průzkumu nabízí i možnost ničit okolí a vyrábět či stavět. K obraně poslouží nabídka různých zbraní a nástrojů, kde najdete třeba kladivo, motorovou pilu, plamenomet či kuši. Aby toho nebylo málo, do všeho je zapojená i organizace s názvem SCP Foundation. V jejich laboratořích narazíte na lepší výstroj a další monstra.
IKEA není jediná, kdo nechce být součástí videoher
Do podobného sporu se letos v říjnu dostal i Activision, jenž stojí za letošním Call of Duty: Modern Warfare II. Jedna z map v režimu deathmatch totiž nápadně připomíná budovu hotelu Conservatorium v Amsterdamu. Přestože lokalita ve hře má jiné jméno, podobu nelze popřít. Management ubytovacího zařízení se pro dánský deník de Volkskrant k přítomnosti v titulu ohradil zejména kvůli tomu, že obsahuje násilí.
V minulosti se obchod připomínající IKEA objevil i ve hře Escape fromt Tarkov, kde ho tvůrci pojmenovali Idea, ale tehdy se společnost nijak neohradila. Současný případ je navíc protikladem k tomu, když některé značky platí horentní sumy, aby se objevily například ve filmu či seriálu. Často jde o výrobce automobilů či elektroniky.
Zdroj: Ziggy, TZ, Kotaku, de Volkskrant
Odpovědět
Zobrazit komentáře