kakaové boby a čokoláda
Zdroj: Tetiana Bykovets, Unsplash

Magnum předvedl extravagantní šaty z kakaových bobů

Výrobce zmrzlin Magnum se spojil s holandskou návrhářkou Iris van Herpen a v rámci reklamní kampaně vytvořili šaty ze slupek kakaových bobů.

Společnost Magnum jako součást reklamní kampaně na svoji řadu veganských zmrzlin připravila ve spolupráci s návrhářkou Iris van Herpen šaty Magnum Vegan Dress. Pro výrobu použili materiál vytvořený z kakaových bobů, který neobsahuje nic živočišného a je udržitelný.

šaty Magnum Vegan Dress z kakaových bobů
Šaty Magnum jsou vyrobené z kakaových bobů. Zdroj: Magnum ice cream

Promyšlený design šatů odkazuje na roztékající se čokoládu a drobné detaily připomínají rostliny. Některé prvky jsou vyrobené s pomocí 3D tisku. Magnum Vegan Dress si mohli 4. července prohlédnout návštěvníci pařížského Fashion Weeku, kde byly součástí návrhářčiny show.

„Je mi ctí, že mě značka oslovila jako partnera pro uvedení veganských šatů Magnum. Vždy se snažím posunout hranice designu a tato spolupráce mi skutečně umožnila posunout se o krok dál. Propojili jsme ingredience ikonické zmrzliny Magnum Vegan a vytvořili návrh,“ říká ke spolupráci Iris van Herpen. Šaty patří do její kolekce s názvem Meta Morphism.

V případě výrobce zmrzlin jde o první krok do oděvního průmyslu. Značka se však nedávno spojila s univerzitou v anglickém Leedsu, kde se chce podílet na výzkumu dostupných a udržitelných materiálů pro výrobu oděvů s využitím klíčových ingrediencí, které používá na výrobu svých zmrzlin.

Zdroj: TZ Magnum ice cream