Maserati Grecale
Zdroj: Maserati

Maserati Grecale se přeměnilo na vozidlo Barbie. Vzniknou pouze 2 kusy

Crossover Grecale italské automobilky Maserati se převleče do růžové. Výrobce se spojil se značkou Mattel a navrhl exkluzivní edici Barbie vozů.

Nově oznámená spolupráce značek Maserati a Mattel přinese skutečně neobvyklé ovoce: vznikne růžová verze automobilu Grecale, nejnovějšího SUV z dílny Maserati. Vůz se vyrobí pouze ve dvou exemplářích.

Barbie Grecale vychází z provedení Trofeo, pod kapotou se nic nezměnilo. Inspirace světem panenky Barbie se projevila pouze na úpravě exteriéru a interiéru. Výrobce samozřejmě nešetřil výraznou růžovou barvou a lak na povrchu navíc ozvláštnil zajímavým duhovým efektem. Vůz také zdobí žluté detaily a loga Barbie umístěná na předních blatnících a C-sloupcích.

Cena modelu je astronomických 330 tisíc dolarů, tedy zhruba 8,1 milionu korun. První kus se bude prodávat už nyní a 10 % procent z výtěžku poputuje na dobročinný projekt Barbie Dream Gap. Ten funguje už od roku 2018 a zabývá se poskytováním rovných příležitostí dívkám, zajišťuje jim potřebné zdroje a podporu pro splnění jejich snů.

Další informace ohledně výroby a prodeje druhého vozu společnosti oznámí v roce 2023.

Zdroj: Maserati