Zdroj: Vicky Ng, Unsplash

Netradiční nábytek sklízí úspěch. Návrh sedačky LOAFA připomíná pečivo

Chtěli byste mít v obývacím pokoji sedačku, která vypadá jako kus pečiva? Kanadská umělkyně Gab Bois jednu takovou navrhla. A koncept na Instagramu slaví úspěch.

Sedačka, která si na základě spojení slov sofa (pohovka) a loaf (bochník) vysloužila příznačné jméno LOAFA, připomíná hromadu houstiček. Netradiční koncept vyvolal pozdvižení, když ho extravagantní estonský rapper a konceptuální umělec Tommy Cash (TOMM¥ €A$H) nasdílel na svém instagramovém účtu. Umělec totiž prohlásil, že je v kontaktu s nábytkářskou společností IKEA.

LOAFA
Zdroj: Pixabay

Cash si nejprve sugestivním popiskem u fotky zajistil vysoký počet reakcí. Sledujícím tvrdil, že pokud se pod příspěvkem objeví alespoň 10 tisíc komentářů, IKEA sedačku zařadí do svého portfolia. Získat komentáře se umělci povedlo, aktuálně je u příspěvku přes 12,4 tisíc komentářů a 138 tisíc srdíček. Později pak popisek fotky změnil na slib: „Brzy ve vaší nejbližší IKEA“.

Potvrzení těchto výroků od nábytkářského giganta ale nepřišlo. Podle magazínu Dezeen tisková mluvčí IKEA Diana Lavrenova dokonce popřela, že by s Cashem byl kdokoliv z jejich firmy v kontaktu. Projekt by podle ní ani nebyl realizovatelný. Návrh tak pravděpodobně zůstane jen instagramovou senzací.

Zdroj: Tommy Cash, Dezeen